Illuminar Gaming prezentuje nowy skład League of Legends

17.05.2021, 15:01:08

Wiemy już, kto wskoczy w trykoty z Wielkim Okiem na piersi, by rozpychać się łokciami choćby w rozgrywkach Ultraligi. Illuminar Gaming oficjalnie ogłosiło nowy skład League of Legends.

Nowy zespół Illuminar Gaming sformowany został przede wszystkim z Polaków spędzających ostatni sezon w ligach zagranicznych. Do Ultraligi powrócą Kamil “LeQu” Rosik, Krystian “chris” Dobrzański czy Kamil “xCharm” Linchard. Całość dopełni ultraligowy debiutant – Tomasz „Eścik” Skwarczyński, a także Dominik “Zamulek” Biela znany z występów m.in. w devils.one. 

LeQu i chris ostatni split rozgrywali we Włoszech, broniąc drużyny Romulea eSport. Zajęli wówczas siódme, a więc przedostatnie miejsce w PG Nationals. Eścik reprezentował portugalskie EGN Esports, dochodząc do półfinału LPLOL. xCharm wiosną bronił barw 4Elements Esports – organizacji z Beneluksu, kończąc tamtejsze zmagania na czwartym miejscu. 

Pieczę nad kadrą z pozycji trenera trzymać będzie z kolei Bartłomiej “VoV” Ryl, dla którego nie jest to pierwszy kontakt z iHG. VoV z marką Wielkiego Oka związany był przecież od grudnia 2017 do stycznia 2020 roku. Po odejściu z Illuminar Gaming trenerskie kompetencje rozwijał natomiast w Diablo Chairs, H34T Esports czy włoskim Romulea eSport.

Z Illuminar jestem związany sentymentalnie, dlatego szczególnie cieszę się z powrotu do tej organizacji. Zbudowaliśmy skład, który chciałem poprowadzić w Ultralidze już w poprzednim splicie, ale dopiero teraz Illuminar dało nam tę możliwość. Zawodnicy są bardzo zdeterminowani i mają potencjał żeby rywalizować na najwyższym poziomie. To będzie HIT! – ogłosił Bartłomiej “VoV” Ryl, główny szkoleniowiec sekcji.

W off seasonie zastanawiałem się razem z VoVem nad wolnymi graczami i postanowiliśmy ściągnąć ponownie do Ultraligi topowych graczy, którzy grali w całej Europie: Włochy, Portugalia czy Belgia. W najbliższym czasie całą drużyna zjedzie się do ESPOT na bootcamp przygotowawczy przed kolejnym sezonem Ultraligi. Bartłomieju – Ciebie witam ponownie w Illuminar. A lineup – TA DRUŻYNA TO HIT! – wtóruje mu Fryderyk “Veggie” Kozioł, Head of Esports w Illuminar Gaming.

Skład Illuminar Gaming:

  • Kamil „LeQu” Rosik
  • Krystian „chris” Dobrzański
  • Tomasz „Eścik” Skwarczyński
  • Dominik „ZAMULEK” Biela
  • Kamil „xCharm” Linchard
  • Bartłomiej „VoV” Ryl
  • Dawid „dawer” Pątko 

„TA DRUŻYNA TO HIT” powtarzają przedstawiciele organizacji. Nie bez powodu. Wystarczy wspomnieć, że aż trzech zawodników: xCharm, Chris i Zamulek współtworzyli kadrę H34T Esports, gdy ta występowała jeszcze w ramach Ultraligi.

Przypomnijmy, że 1 maja Illuminar Gaming oficjalnie rozstało się ze składem, który zdobył brązowe medale piątego sezonu Ultraligi, a w European Masters przedarł się przez fazę Play-In. Odejściu graczy z organizacji towarzyszyło niemało kontrowersji, o czym porozmawialiśmy z Veggim Weszło FM.

Fot. Polsat Games

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze