Illuminar Gaming o krok od triumfu w PLE.GG Valorant Nations Circuit. Polacy podejmią HEET

06.06.2021, 13:30:14

Niezwykle intensywne polskie derby pomiędzy Illuminar Gaming i MAD DOG’S PACT dopełniły jedną z najlepszych historii towarzyszących pierwszemu sezonowi PLE.GG Valorant Nations Circuit. Karol „Nitro” Przedpełski i jego kompani jeszcze raz udowodnili, że gdy przychodzi do bitwy z formacją Piotra „YouBreaka” Chodoły – prezentują sto procent możliwości. W notatniku został jednak do dopisania ostatni rozdział. IHG stanie w szranki z HEET, które nie bez przyczyny zostało ochrzczone mianem „Polish Slayers”. 

Gdy zainaugurowana została seria pomiędzy Illuminar Gaming oraz MAD DOG’S PACT, znaczna część społeczności wierzyła w końcowy triumf ekipy Wojciecha „Stixa” Chamielca. IHG szybko udowodniło jednak, że brak odpoczynku od oficjalnych spotkań i rywalizacja na dwóch frontach nie jest im straszna. Genialna forma indywidualna Grzegorza „grubinho” Ryczko, połączona z trybem bestii Sebastiana „snikka” Kamińskiego zagwarantowała rezultat 2:0 i awans do wielkiego finału zmagań.

O ile w meczu pomiędzy IHG i MAD DOG’S PACT zaserwowane zostało nam od groma emocji, o tyle tych nie doświadczyliśmy w półfinale pomiędzy HEET a Team Sampi. Węgrzy dowodzeni przez Bence „DeadFoxa” Böröcza rozgromili rywali po dwóch bardzo jednostronnych mapach i pokazali siłę przed potyczką z Illuminar Gaming.

Historia animozji pomiędzy HEET i aktualnymi graczami IHG sięga pierwszych miesięcy 2021 roku. Pomimo powiedzenia „Polak, Węgier, dwa bratanki…”, rodzimi kibice będą dziś bojowo nastawieni do wspierania nadwiślańskich graczy. Kacper „AjMERiTO” Barszcz i jego kompani wczoraj ponieśli niespodziewaną porażkę w półfinale BeLoud Cup, a podczas ostatniej bezpośredniej potyczki z Węgrami również schodzili z serwera na tarczy. Motywacja wśród podopiecznych Krystiana „mausiego” Szczepaniaka powinna wywalić poza skalę.

Początek wielkiego finału PLE.GG Valorant Nations Circuit został zaplanowany na godzinę 18:00. Spotkanie na żywo będziecie mogli śledzić na oficjalnych kanałach Polsat Games.

Fot. Illuminar Gaming

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze