Illuminar Gaming mistrzem Polski! Snax wreszcie z tytułem

Illuminar Gaming mistrzem Polski! Snax wreszcie z tytułem

22.11.2020, 20:22:30

Nie straszny był im lider tabeli sezonu zasadniczego i pogromcy Actiny PACT. Illuminar Gaming podkreśliło swoją wyższość na dwóch z trzech map, zabierając Wiśle All in! Games Kraków możliwość zdobycia pierwszego pucharu w historii. Po raz drugi mistrzostwo kraju EMP trafia natomiast do organizacji spod szyldu wielkiego Oczka.

Choć Illuminar Gaming świetnie rozpoczęło Overpassa, Wisła All in! Games Kraków zdołała złapać z rywalem kontakt. Ba, po załataniu luk w defensywie niespodziewanie zaczęła go wyprzedzać. Tu udany clutch w wykonaniu byłego kapitana, tam świetna akcja dwójkowa i nagle Biała Gwiazda zaczęła budować solidną przewagę. Biorąc pod uwagę start od 0:3, wynik 9:6 po zmianie stron uznać można za co najmniej satysfakcjonujący.

Wisły nie zatrzymała nawet druga przegrana pistoletówka. Podopieczni Mariusza “Loorda” Cybulskiego ekspresowo powrócili, stawiając ekonomiczne all-in. I cóż – opłaciło się to ponadprzeciętnie. Niedługo potem prowadzili już 13:8 i – co ciekawe – mogli powoli szykować się do triumfu. iHG było przecież spłukane. Tylko Tomasz “phr” Wójcik miał w zanadrzu karabin. 

Kto by się wtedy spodziewał, że jedno AK-47 będzie w stanie odwrócić losy całej mapy? Świetna gra wokół prowadzącego pozwoliła graczom Illuminar nie tylko wygrać eco, ale ostatecznie – całego Overpassa.  Wisła totalnie wypadła z rytmu, najpierw szarżując finansowo, następnie próbując luki budżetowe załatać, a ostatecznie nie zdobywając nawet jednej rundy. 8:13, 9:13; 10:13; 16:13… To był powrót z prawdziwego zdarzenia, nawet jeśli Snax zapominał czasem o przykryciu długiej.

Katastrofalna seria w końcówce Overpassa zebrała swoje żniwo również na Trainie. Słuch po Wiśle z wczorajszego półfinału nagle zaginął. Zniknął gdzieś zespół pewny siebie, niezwykle skuteczny i bawiącym się wręcz z rywalem. iHG znalazło na Białą Gwiazdę sposób i raz za razem kontrowało jej ataki. Gdyby nie heroiczny clutch jedqra w piątej rundzie, sytuacja w tabeli byłaby jeszcze bardziej opłakana. Na stacji kolejowej to podopieczni Adriana „imd” Piepera grali jak natchnieni, czego efektem było wypracowanie przewagi 7:1.

Nagle jednak zryw – i jakby sytuacja z pierwszej mapy się odwróciła. Jedna runda była w stanie popchnąć Wiślaków do zgarnięcia sześciu kolejnych. Teraz to iHG musiało pogodzić się ze stratą aż siedmiu punktów z rzędu. 7:1 po to, żeby przegrać 7:8? Podobno niewykorzystane sytuacje się mszczą. Tak było i tym razem. Wisła w końcu okazała się lepsza z pistoletami i poszła za ciosem. Ciosem blokowanym momentami szczelną gardą iHG, ale finalnie pozwalającym przenieść się na Dusta2. Było gorąco, były cztery rundy z rzędu dla rywali , był ogień pod tyłkami  Wiślaków. Koniec końców szesnaste – nomen omen – oczko wpadło na konto Wisły.

Wszelkie wątpliwości rozwiać miał Dust2. Nie jest tajemnicą, że na popularnych piaskach zdecydowanie pewniej czuje się ekipa SZPERA. I cóż – początkowo faktycznie widzieliśmy tego dowody. Czymże jest jednak przewaga 3:0, jeśli w sposób błyskawiczny się ją marnotrawi. Choć iHG zaczęło powolnie – najpierw od straty pistoletówki, a następnie force’a i eco – z pełnym ekwipunkiem wróciło do gry. Sześć rund z rzędu pokazało, że to nie Wisła, a społka Snaxa miała plan na Dusta rozpisany od A do Z. To ona – mimo mikro problemów na B – nieustannie wyprzedzała rywali nie o krok, a kilka solidnych susów.

Wynik 11:4. Wybitna akcja w ostatniej rundzie obrony. Po czymś takim Biała Gwiazda najzwyczajniej w świecie podnieść się nie mogła. Zdarzyła się jednak powtórka z wygranych pistoletów i nagle osiem zwycięskich rund przerwała tylko jedna porażka. iHG jednak czekało wyłącznie na odpowiedni moment. Ten znalazło na BS-ie B i gdy tylko nadszedł – triumfu z rąk nie wypuściło.

Illuminar Gaming 2:1 Wisła All in! Games Kraków – Overpass 16:13; Train 13:16; Dust2 16:12

Zwycięzcy mogą pochwalić się nie tylko tytułem najlepszej drużyny w Polsce i czekiem na 25 tysięcy złotych. To przede wszystkim awans na międzynarodowy turniej DreamHack Open November, a także fazy Play-In Intel Extreme Masters w Katowicach. Illuminar Gaming wreszcie powróci również do ESEA Mountain Dew League. Mówimy o drugim pucharze najbardziej prestiżowego cyklu nad Wisłą, który trafi do organizacji spod szyldu wielkiego Oczka.

Fot. Illuminar Gaming / Maciej Kołek
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze