IHG lub PDW zostaną dziś mistrzami Polski. Historia pisze się na naszych oczach

11.08.2021, 10:45:24

Takiego finału nie spodziewał się dosłownie nikt. Czas na zwieńczenie szóstego sezonu Ultraligi, podczas którego o miano najlepszych w kraju bić się będą zawodnicy Illuminar Gaming oraz PDW.

To nie będzie standardowy mecz o mistrzostwo Polski. Przez lata krajowa scena zdążyła przyzwyczaić nas do pewnych schematów, które z czasem zaakceptowaliśmy z marszu. 

Od kiedy akademia LEC pojawiła się nad Wisłą, szkółka Rouge sezon w sezon wchodziła do wielkiego finału, trzy razy wznosząc trofeum. Gdy K1CK wkroczyło na lokalną scenę, wydawać by się mogło, że meczu o złoto już nie opuszczą. A jednak – pierwszy raz od trzech sezonów żadna z powyższych sekcji nie powalczy o mistrzowski tytuł. 

Wszystko to za sprawą zawodników PDW i Illuminar Gaming. Pierwsi z nich w spektakularny sposób zepchnęli Łotrzyków do drabinki przegranych, awansując bezpośrednio do wielkiego finału. Drudzy – stali się bezlitosnymi katami nie tylko dla Teamu ESCA Gaming, ale właśnie dla permanentnych wydawałoby się finalistów z K1CK i AGO ROGUE.

PDW i IHG trzykrotnych mistrzów Ultraligi pokarało zresztą znacząco. Zarówno ekipa Mateusza “Czajka” Czajki, jak i formacja Kamila “LeQu” Rosika sprowadziła AGO ROGUE do parteru, nie tracąc żadnej mapy. Oto więc zespół, który całkowicie zdominował sezon zasadniczy, w play-offach kompletnie się zagubił. Zespół mający wyznaczać trendy na polskiej scenie, a zarazem jedyny skład, jaki ostał się po zeszłym sezonie bez zmian, w etapie pucharowym nie zdobył nawet mapy.

Bilans 0:6 stał się więc symbolem schyłku pewnej ery. Ery, którą przez ostatnie sezony podporządkowało sobie AGO ROGUE i K1CK.

Znaczące wydaje się być zresztą układ wielkiego finału. Illuminar Gaming ostatni raz zaszło tak daleko trzy lata temu – wygrywając sezon zerowy. Wielkie Oko o mistrzostwo rywalizowało wówczas z Pompa Teamem. A za co – jeśli nie za duchowego spadkobiercę Pompy – uznać możemy właśnie PDW? 

Ultraligowe koło się więc zatoczyło. Historia pisze się na naszych oczach.

17:00 – PDW vs. Illuminar Gaming – BO5

AGO ROGUE NA KOLANACH! ILLUMINAR GAMING W WIELKIM FINALE ULTRALIGI

Wszystkie mecze Ultraligi wraz z polskim komentarzem obejrzycie na oficjalnych kanałach Polsat Games między innymi w tym miejscu. Dziś w akcji zobaczycie wszystkich komentatorów ze stajni Mistrzostw Polski.

Fot. Frenzy / Radosław Makuch
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze