Awans na wyciągnięcie ręki. Jeden mecz dzieli iHG od powrotu do ESEA MDL

19.12.2020, 09:14:03

Tylko krok dzieli Illuminar Gaming od wielkiego powrotu do ESEA Mountain Dew League. Podopieczni Adriana “imd” Piepera pojawią się w przedsionku ligi profesjonalistów, jeśli ograją dziś Singularity.

Illuminar Gaming pożegnało się z ESEA Mountain Dew League po ukończeniu trzydziestego trzeciego sezonu. Burzliwy okres kadrowy i testy nowych zawodników bezpośrednio wpłynęły na niewielką skuteczność zespołu, a w konsekwencji zamknięcie ligowej klasyfikacji. Polacy o utrzymanie się w rozgrywkach mieli walczyć w barażach.

Mieli, ale do rywalizacji nie podeszli. Przepisy uniemożliwiały im grę w nowym składzie z Januszem “Snaxem” Pogorzelskim, Arkadiuszem “Vegim” Nawojskim i Mikołajem “mouzem” Karolewskim. Formację zepchnięto więc do ESEA Advanced, ale i za taką możliwość polska organizacja najzwyczajniej w świecie podziękowała. I nic dziwnego.

Do gry iHG powrócić mogło w następujący sposób: najpierw wykazać się w ESL Mistrzostwach Polski, następnie zabłysnąć w Climber Cupie, a na końcu przebrnąć przez baraże do Mountain Dew League. I cóż – ekipa Snaxa znajduje się na ostatnim odcinku drogi. Do wymarzonego awansu brakuje jej jednego triumfu.

Nie było to jednak tak oczywiste od samego początku. Choć po bardzo zaciętym pojedynku biało-czerwonym udało się pokonać Lyngby Vikings, Bułgarzy z FATE dosłownie sprali Polakom tyłki. iHG na dwóch mapach ugrało wyłącznie pięć rund, spadając tym samym do drabinki przegranych. Tak zaczęła się istna szkoła przetrwania, która jednak do tej pory była dla nadwiślańskiej sekcji łaskawa.

Oczko ograło bowiem Budapest Five, a  następnie górowało nad Nordavind. Dotarło tym samym do końcowego etapu dolnego drzewka i całych kwalifikacji. Jeśli dziś Polacy sprowadzą do parteru Singularity, w przyszłym roku cieszyć będą się z obecności w ESEA Mountain Dew League. Byłby to powrót iHG do cyklu po dwóch sezonach absencji.

Jeśli mielibyśmy szukać pozytywów, wspomnielibyśmy o ostatnim oficjalnym starciu obu ekip. Lipiec tego roku, trzecia edycja Eden Arena: Malta Vibes, pewne zwycięstwo Polaków. Od tego czasu wiele się jednak zmieniło. 

16:00 – Illuminar Gaming vs. Singularity – BO3 – TRANSMISJA

Decydujący mecz rozpocznie się o godzinie 16:00. Do tej pory awans w barażach wywalczyli sobie gracze FATE oraz Winstrike Teamu. Oprócz iHG i Singularity o ostatnie miejsca walczą gracze 9INE i LDLC.

Fot. Illuminar Gaming / Maciej Kołek
Tagi:
ESEA Mountain Dew League Illuminar Gaming Singularity
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze