Czy to rok 2018? iHG i Pompa wywiozły pierwszy tydzień Ultraligi

Czy to rok 2018? iHG i Pompa wywiozły pierwszy tydzień Ultraligi

21.01.2021, 11:42:12

To rok 2018! – pomyśleliby pewnie esportowi romantycy, spoglądając w górne rejestry ultraligowej tabeli. No bo jak to – Illuminar Gaming i 7more7 Pompa Team na przedzie zestawienia, gdy wokół panoszą się mistrzowie poprzednich sezonów? A no tak, Panie i Panowie – wygląda na to, że przedstawiciele kultowych marek doskonale przygotowali się do trwającego sezonu.

Gracze iHG nie mogli wymarzyć sobie lepszego otwarcia piątego sezonu Alior Bank Ultraligi. Fakt, że podopieczni Wojtka “Tabasko a’la papatabachiego” Kruzy zanotowali przekonujący bilans 2:0, to jedno. Styl, w jakim tego dokonali, a także rywale stojący na ich drodze – drugie. Drużyna spod znaku Oka nie biła się przecież z pierwszymi lepszymi pokerzystami. Najpierw ich łupem padło Gentlemen’s Gaming, a następnie – co wybrzmiało znacznie głośniej – mistrzowie ubiegłego sezonu.

Reprezentantom K1CK ugięły się nogi.

W początkowej fazie gry to ekipa Łukasza “puki style’a” Zygmunciaka kontrolowała zarówno smoki, jak Heraldy, a w dodatku była nieco bardziej skuteczna w bezpośrednich wymianach. Mądrość i kreatywne podejście towarzyszące iHG w poruszaniu się po mapie sprawiły jednak, że K1CK nie było w stanie zbudować odpowiedniej przewagi. Kiedy walki drużynowe stały się wreszcie chlebem powszednim, nagle okazało się, że to Illuminar dyktuje warunki na Rifcie.

Mateusz “Czajek” Czajka wywiózł w pierwszym meczu i jak mogliśmy się tego spodziewać – dostarczył też i w drugim. A papatabachi wraz ze sztabem szkoleniowym doskonale przygotowali swoich podopiecznych. iHG bez żadnych kompleksów podeszło przecież do faworyzowanych obrońców tytułu, pokazując jak dobrze przepracowało sezon ogórkowy.

A K1CK? Cóż – musi zacząć gonić. Za nami co prawda dopiero pierwszy tydzień rozgrywek, ale mistrzom z bilansem 0:2 zupełnie nie do twarzy.

***

Za iHG pognała ekspresowo 7more7 Pompa Team, która drugiego dnia – tak, jak ekipa Tabasko – pokonała Gentlemen’s Gaming. W połączeniu z triumfem nad Teamem ESCA Gaming maluje nam się interesujący czub tabeli. Zgodnie z oczekiwaniami nie zawiodło bowiem także AGO ROGUE. Pierwszy dzień? Wybitny powrót po wojnie z K1CK. Drugi – kontrolowany przejazd po devils.one. Ulubieńcy ekspertów czarno na białym pokazali, że nie bez powodu zaskarbili sympatię społeczności.

W meczu beniaminków równeiż bez zaskoczeń. Komil i jego przyjaciele próbowali nadgryźć rywali, aczkolwiek z minuty na minutę ich sytuacja ewoluowała z kiepskiej w przeraźliwie złą. Team ESCA Gaming wykorzystał szansę na zgarnięcie – przynajmniej w czystej teorii – darmowych punktów.

Wyniki drugiego dnia Ultraligi:

  • Illuminar Gaming 1:0 K1CK
  • Komil&Friends 0:1 Team ESCA Gaming
  • AGO ROGUE 1:0 devils.one
  • Gentlemen’s Gaming 0:1 7more7 Pompa Team

Ultraliga powróci we wtorek 26 stycznia. Drugi tydzień zainauguruje prawdziwy majstersztyk – konfrontacja devils.one z 7more7 Pompa Teamem.

Fot. Illuminar Gaming
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze