IEM nie dla matty’ego i n0tice’a. Polacy odpadli na ostatniej prostej

30.05.2021, 12:21:49

Z jednej strony Mateusza “matty’ego” Kołodziejczyka i Mateusza “n0tice’a” Wolniaka od awansu na IEM dzieliła jedna zwycięska seria. Z drugiej w trakcie meczu ze Sprout nawet przez moment nie uznaliśmy tego celu za realny. Mogło być pięknie, lecz w rzeczywistości nie było nawet blisko. 

Jeśli przespaliście ostatnie tygodnie, teraz możecie zadawać sobie pytanie – jak EC Brugge znalazło się tak blisko awansu na jeden z turniejów IEM? Dlatego też spieszymy z pomocą. Ekipa matty’ego i n0tice’a dość niespodziewanie sięgnęła po triumf w mistrzostwach Beneluksu, które są tamtejszym odpowiednikiem znanych i lubianych EMP.

Tenże triumf zapewnił drużynie awans do ESL National Championship – turnieju, w którym udział brali i wciąż biorą mistrzowie wszystkich regionalnych lig ESL z naszego regionu. Dwie najlepsze ekipy miały otrzymać bilet na turnieje rangi IEM – jedna poleciałaby do Kolonii, natomiast druga walczyłaby w internetowej formule turnieju Intel Extreme Masters Summer.

W turnieju nie zabrakło też w pełni polskiego akcentu w postaci HONORIS, czyli aktualnego mistrza Polski. Ekipa Wiktora “TaZa” Wojtasa już w swojej pierwszej serii trafiła na EC Brugge i… przegrała. Dzięki swojemu sukcesowi matty i n0tice sprawnie przeszli do walki o wszystko, w której mieli podjąć Sprout.

Niemiecka ekipa okazała się jednak zbyt silna, a czempioni z krajów Beneluksu przekonali się o różnicy poziomów na własnej skórze. Sprout pozwoliło bowiem swoim przeciwnikom na zdobycie szesnastu punktów… na dwóch mapach w sumie. W efekcie żaden Polak nie zgarnie biletu ostatniej szansy na wydarzenia z serii Intel Extreme Masters.

Sprout 2:0 EC Brugge (16:10 Dust2, 16:6 Vertigo)

Reprezentanci EC Brugge zapewne nie płaczą teraz w poduszkę, bowiem ich przygoda i tak trwała wyjątkowo długo. Teraz z tytułem regionalnego mistrza i większym bagażem doświadczeń mogą ruszać do kolejnych treningów.

Fot. Maciej Kołek

Tagi:
EC Brugge IEM matty n0tice
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze