IEM Katowice znów z kibicami! Wielkie zmiany w ESL Pro Tour

IEM Katowice znów z kibicami! Wielkie zmiany w ESL Pro Tour

15.09.2021, 17:36:33

Intel Extreme Masters Katowice w 2022 roku odbędzie się z udziałem publiczności. To zapewnienia ESL Gaming, które zaprezentowało dziś zmiany i harmonogram cyklu ESL Pro Tour CS:GO. 

Niemal pół roku przed startem kolejnej odsłony Intel Extreme Masters Katowice organizatorzy najbardziej kultowych zmagań w Polsce poinformowali, że turniej powróci na LAN-a. Żeby tego było mało – w Spodku tym razem pojawi się ponadto widownia, która zostanie dopuszczona do zmagań ESL po ponad roku przerwy. Organizatorzy zachowają przy tym wszystkie standardy i procedury bezpieczeństwa.

ESL Pro Tour powróci na największe sceny na cały świecie, razem z kibicami na trybunach wszystkich flagowych turniejów, w tym Intel® Extreme Masters Katowice oraz Intel® Extreme Masters Cologne – czytamy w komunikacie prasowym.

W skład ESL Pro Tour CS;GO 2022 wchodzi 25 turniejów, wśród których znajdują się te najbardziej prestiżowe zwane “Master”. Rozgrywki znane do tej pory jako Dreamhack Open przekształcają się w serię ESL Pro Tour Challenger. ESEA Premier będzie od dziś ESL Pro Tour Challenger League. Całość wzbogaca aż dziesięć turniejów narodowych.

To największe zmiany w rozgrywkowych strukturach ESL od 2019 roku, a więc powstania inicjatywy znanej dziś jako ESL Pro Tour. Ich efektem jest m.in. to, że wszyscy triumfatorzy EPT Challenger od teraz dołączą do ESL Pro League, która – jak tłumaczą przedstawiciele zmagań – “stanie się domem dla wszystkich drużyn z poziomu Challenger na przestrzeni całego ekosystemu”. Podsumowaniem cyklu będą dwa coroczne turnieje EPT Championships.

Intel Extreme Masters zamknięte dla publiczności. Decyzję podjął Wojewoda Śląski

Jesteśmy niezwykle dumni i podekscytowani mogąc ujawnić nasz pełen program ESL Pro Tour dla CS:GO na rok 2022 – mówi Shaun Clark, Director ESL Pro Tour w ESL Gaming. – Podczas niestrudzonej pracy nad poprawą i udoskonaleniem naszego programu, dokonaliśmy znaczących zmian, które mają na celu dostarczenie lepszej i jaśniejszej struktury turniejowej, która będzie wypełniona jeszcze większą dawką rywalizacji. Jesteśmy również zachwyceni faktem, że ponownie będziemy mogli powitać na trybunach fanów po raz pierwszy od dwóch lat – dodaje.

Łącznie do zdobycia w 25 turniejach EPT będzie 5 milionów dolarów. Jak szacują organizatorzy, zmagania wygenerują ponad 200 godzin transmisyjnych.

Fot. Radosław Makuch

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze