IEM Fall ostatnim turniejem kwalifikacyjnym do Majora. Anonymo zagra na LAN-ie?

19.08.2021, 14:12:22

Kibice światowego CS:GO długo musieli się naczekać na informacje o ostatnim turnieju RMR przed Majorem w Sztokholmie, jednak finalnie wszystkie karty zostały odkryte. Intel Extreme Masters Fall 2021 będzie ostatnią szansą na zakwalifikowanie się na najbardziej prestiżowy turniej tego roku, a co ciekawe, impreza zorganizowana zostanie w warunkach LAN-owych. 

Podczas IEM Fall 2021 aż 24 zespoły staną do walki o punkty RMR, które będą mogły zagwarantować im awans na PGL Majora w Sztokholmie. Ostatnią imprezą kwalifikacyjną na najważniejszy turniej od 2019 roku był FLASHPOINT, podczas którego mogliśmy śledzić jedną polską formację w postaci Anonymo Esports. Polacy od tego czasu dokonali jednak jednej zmiany kadrowej rezygnując z usług Kamila „KEia” Pietkuna, więc ciężko stwierdzić, czy dostaną oni zaproszenie do głównego eventu. Póki co bazując na domysłach i rankingu najwięcej wskazuje na to, że zobaczymy ich w zamkniętych kwalifikacjach.

IEM Fall będzie nie tylko okazją do walki o Majora, ale także o niemałą kasę. Na Starym Kontynencie pula nagród opiewa wszak na ponad sto tysięcy dolarów. Zawody zostaną rozegrane pomiędzy 29 września i 10 października, a do dwunastu bezpośrednio zaproszonych ekip dołączy drugie tyle z zamkniętego etapu kwalifikacyjnego. Od 28 sierpnia ruszą za to pierwsze otwarte eliminacje, które będą miały również drugą, trzecią i czwartą turę.

Harmonogram otwartych kwalifikacji IEM Fall 2021: 

  • #1 – 28-29 sierpnia
  • #2 – 2-3 września
  • #3 – 4-5 września
  • #4 – 9-10 września
  • Zamknięte kwalifikacje – 14-16 września

Na przełomie września i października IEM Fall zostanie rozegrany także w regionie CIS, Oceanii, Ameryce Południowej i Północnej oraz Azji. 10 października poznamy tym samym wszystkich uczestników PGL Majora w Sztokholmie.

Fot. ESL / Sarah Cooper

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze