IEM Cologne drugim najczęściej oglądanym turniejem CS:GO bez rangi Majora

IEM Cologne drugim najczęściej oglądanym turniejem CS:GO bez rangi Majora

21.07.2021, 17:57:49

Intel Extreme Masters Cologne 2021 przypomniał esportowej społeczności LAN-owe emocje w najczystszej postaci i… stał się najczęściej oglądanymi rozgrywkami CS:GO w 2021 roku.

W rekordowym momencie rozgrywki Intel Extreme Masters Cologne śledziło ponad 840 tysięcy widzów jednocześnie. To przede wszystkim efekt powrotu najlepszych zespołów świata na turniej LAN-owy. Kibice z całego świata czekali na prestiżowe turnieje offline z udziałem globalnej czołówki przeszło 500 dni. Pandemia COVID-19 sprawnie przeszkodziła bowiem organizatorom w projektowaniu wydarzeń dla publiczności.

Moment najwyższej oglądalności – z wyłączeniem Chin – przypadał rzecz jasna na mecz finałowy. Zakończone wynikiem 3:0 starcie Natus Vincere i G2 Esports zagwarantowało IEM Cologne miano drugiego – zaraz po IEM Katowice – najczęściej oglądanego turnieju CS:GO bez statusu Majora wszechczasów.

Przypomnijmy, że rywalizacja o nagrody z puli okrągłego miliona dolarów rozpoczęła się 7 lipca i potrwała 12 dni. Organizowane w Kolonii zawody skupiły w jednym miejscu około 200 graczy, trenerów i personel wchodzący w skład 24 zespołów z całego świata. Był to pierwszy tak wielki turniej LAN-owy po 504 dniach przerwy. Aby jego zorganizowanie stało się możliwe, w jego trakcie przeprowadzono ponad 1000 testów PCR.

Dziś wiemy już jednak, że LAN-owa hossa nie potrwała długo. Organizator IEM Cologne – a więc ESL – zapowiedział już, że kolejna wielka impreza, a więc światowe finały ESL Pro League, w pełni odbędą się w Internecie.

Jak nie zachłysnąć się LAN-em, czyli widmo powrotu CS:GO do internetu na kolejne miesiące

ESL Pro League Sezon 14 odbędzie się online ze względu na niepewność związaną z ograniczeniami w podróżowaniu wynikającymi z pandemii koronawirusa. Podejmując tę ​​decyzję, ściśle współpracowano z 12 drużynami partnerskimi ligi, EPL Player Council oraz CSPPA. Turniej będzie rozgrywany analogicznie do sezonu 13, w którym wszystkie 24 drużyny będą rywalizować ze swoich domów lub innych lokacji bootcampów w Europiezapowiedzieli niedawno organizatorzy.

Fot. Steffie Wunderl / ESL

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze