I po cóż nam była ta Europa…
CS:GO
Felieton

I po cóż nam była ta Europa…

20.08.2020, 13:50:57

Trzeba chyba było siedzieć na luzie w Stanach i odwlekać wyrok jak najdłużej. MIBR pierwszy raz od połowy kwietnia stanęło oko w oko z formacją reprezentującą stary kontynent i powiedzmy sobie szczerze, że spodziewaliśmy się batów, ale chyba nie aż takich. Eurowpie*dol nabiera nowego znaczenia. 

Ostatni mecz MIBR przeciwko europejskiej formacji miał miejsce jeszcze w ramach finałowego starcia pierwszego sezonu FLASHPOINT-u. Wówczas przez bardzo długi czas wydawało się, że Latynosi w końcu przełamią koszmarną niemoc względem zdobywania trofeów, jednak fantastyczny comeback w wykonaniu Asgera „Aciliona” Larsena i jego kompanów znów postawił Brazylijczyków w ogniu drwin i żartów.

I od tamtego czasu tak naprawdę niewiele się zmieniło. Fatalna postawa na serwerze, dziwne decyzje kadrowe, momentami obrzydliwa otoczka w social mediach. MIBR wpadło w spiralę niefortunnych zdarzeń i niechęć do tego zespołu tłumił we mnie czasem jedynie sentyment do legend, które nadal przywdziewają trykot organizacji.

Jeszcze przed wakacjami w obozie chłopaków z kraju kawy pojawiło się światełko w tunelu. Alencar „trk” Rossato nie jest może drugim coldem, ale przynajmniej i co najważniejsze nie jest drugim meyernem. Podniósł jakość. Nie znacząco, ale podniósł. Wczoraj się co prawda nie popisał, bo 8 fragów na dwóch mapach, to trochę żenująca statystyka, ale meyern miałby pewnie jeszcze mniej.

Tak jak Argentyńczyk nie pasował do MIBR, tak trk rzeczywiście wydaje się być niezłym uzupełnieniem. Tylko że Latynosi rzucili sobie kolejną kłodę pod nogę i wyrzucili z zespołu trenera. Ok, Wilton „zews” Prado nie poukładał brazylijskiego kolektywu tak, jak każdy sobie to wyobrażał, ale czy aby na pewno dobrym pomysłem jest rezygnacja ze współpracy ze szkoleniowcem, kiedy najbardziej jej potrzebujesz? Mogłeś chociaż spróbować podziałać razem z kimś mniej doświadczonym, kto dałby ci świeże spojrzenie i analizę. Ale nieeeeeeeeeee, gramy sobie sami, jest wesoło.

Pokażcie mi przynajmniej jedno ciekawsze założenie taktyczne od MIBR w meczu z G2 na Vertigo – Poczekam.

Pokażcie mi przynajmniej dwa świetne założenia taktyczne od MIBR w meczu z G2 na Inferno – Poczekam.

Żadnych chętnych? Tak myślałem.

Ten zespół musiałby się solidnie napocić podczas mistrzostw Brazylii, a przyjechał do Europy rywalizować z drużynami, które są lata świetlne przed nim. Ktoś naprawdę spodziewał się innego efektu, niż szybkie baty?

TACO jest tragiczny, ferowi jak nie siądzie mecz, to jest po prostu pozamiatane, FalleN jest cieniem cienia samego siebie sprzed. Tylko kNgV- miał wczoraj swoje momenty i jest to na pewno budujące, że akurat ten zawodnik nie ma problemów z formą indywidualną. Tylko co z tego, skoro nie przekłada się to na żadne sensowne wyniki.

Czy MIBR miałoby większe szanse za oceanem? Cloud9 czy Gen.g może są w ich zasięgu, ale o awans z grupy i tak byłoby bardzo ciężko. Niezależnie od tego, w którym zbiorze by się znaleźli. Nawet FURIA nie poradziła sobie na start z Chaos, więc FalleN i spółka mieliby pewnie jeszcze bardziej pod górkę.

O turniejowy byt MIBR zagra z FaZe i nie wyobrażam sobie sytuacji, w której to Latynosi wychodzą z tego starcia górą. Nawet pomimo tego, jak słabo zagrało FaZe przeciwko Heroic. Zwłaszcza że coldzera jeszcze nigdy nie wygrał ze swoją byłą drużyną. Ba, przegrał z nimi mapę w ramach dziesiątego sezonu ESL Pro League. Czuję, że tym razem motywacja do zgniecenia ex-kumpli będzie ogromna.

Jedynym pozytywem jest to, że MIBR będzie mogło wyciągnąć kilka wniosków. Ten turniej będzie jasnym sygnałem mówiącym „ok, w NA nie było tragedii, ale jak wrócą LAN-y, będzie nam cholernie ciężko”. Może da to też impuls do ściągnięcia w końcu trenera z prawdziwego zdarzenia. Chciałbym na nowo poczuć sympatię do organizacji z Brazylii. Każdy koneser CS:GO traci na tym, że tak legendarni gracze są jedynie zapychaczem kolejnych rozgrywek. Ale może rzeczywiście trzeba upaść na dno, żeby w końcu się z niego podnieść?

Fot. DreamHack / Stephanie Lindgren

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze