Turniej xntentaciona zakończony. Kozok i Vicer mistrzami w szachy i TFT

13.05.2021, 11:31:08

Zakończył się turniej Hyper Szach Run Tournament 2021 organizowany przez Bartosza “xntentaciona” Rudeckiego. Na szczycie podium stanęli ostatecznie Kamil “Kozok” Kozioł oraz Alan „Vicer” Mikołajczyk.

Tuż przed startem zawodów Rudecki poinformował, że rozgrywki zostały objęte oficjalnym patronatem Riot Games i nabrały charakteru charytatywnego. Producent League of Legends, Valoranta czy Teamfight Tactics przeznaczył na nagrody trzy tysiące euro. Zwycięzcy mogą z kolei wybrać cel, na który przekazane zostaną pieniądze.

W ostatniej chwili zmieniła się również lista uczestników. Jakub “Patec” Patecki miał połączyć siły z Łukaszem “Wujkiem Łukim” Wojtycą, aby pod egidą EKIPY zawojować turniej. Finalnie para z powodów prywatnych nie mogła zameldować się na linii startu. Na ratunek organizatorów wyruszyli Paweł “delord” Szabla, który wcielił się w rolę szachowego eksperta, a także eyshi.

Ostatecznie na samym szczycie zmagań stanęli Kamil “Kozok” Kozioł – szachowy mistrz FIDE oraz Alan “Vicer” Mikołajczyk z Anonymo Esports. To oni zdominowali partię “kloca”, mecz profesjonalistów w TFT, a także bardzo dobrze radzili sobie w turach Hyper Roll. Na drugim miejscu ulokowali się Dawid Czerw i Łukasz „Tuttek” Lipka, a czołową trójkę zamknęła para Dawid “Azonh” Letachowicz i Tomasz “Jaskół” Jaskółka.

Udało się wygrać kolejny turniej organizowany przez Bartka. Nie udałoby się tego zrobić bez świetnego kompana, który mimo niskiego rankingu giga ogarniał szachy. A o TFT nie wspomnę. Dzięki za zaproszenie i organizację wydarzenianapisał po wszystkim Kozok.

Ostateczna klasyfikacja:

Klasyfikacja końcowa turnieju Hyper Szach Run Tournament 2021

Hyper Szach Run Tournament połączył w sobie dwa światy: szachy oraz Teamfight Tactics. Idea była prosta: do rozgrywek przystąpiły pary, których członkowie specjalizowali się w odrębnych dziedzinach. Specjaliści do spraw produkcji Riot Games mieli kierować ruchami kompanów przy karuzeli i vice versa – mistrzowie szachów pomagali partnerom lepiej zrozumieć królewską grę.

Efektywności wydarzeniu dodawały tryby. Pojedynki Teamfight Tactics w dużej mierze rozegrały się w niedawno wprowadzonym trybie Hyper Roll. Przy szachownicy trwały z kolei nietypowe potyczki duetów na zasadach tzw. “kloca”. Każda z konkurencji była odpowiednio punktowana.

Triumfatorzy nie wyznaczyli jeszcze celu, na które przeznaczą nagrodę główną w wysokości trzech tysięcy euro.

Fot. twitch.tv/xntentacion

Tagi:
Hyper Szach Run Tournament 2021 Kozok szachy TeamFight Tactics Vicer xntentacion
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze