Horror aż do ostatniej sekundy. Polako mistrzem Polski FIFA 21

24.03.2021, 13:33:53

Dwudniowa rywalizacja na finałach Ekstraklasa Games dobiegła końca. Finały w swoich kategoriach wygrali Kamil “Riptore” Soszyński oraz Gracjan “Polako” Gołębiewski. W wielkim finale zawodnik Jagielloni Białystok musiał uznać wyższość reprezentanta stołecznego klubu, a losy pojedynku rozstrzygnęły się w ostatniej sekundzie ostatecznej batalii.

Dwa finały na konsolach od Microsoftu i Sony miały zupełnie odmienny przebieg. Zdecydowanie więcej emocji fanom dostarczył pojedynek najlepszych zawodników Xbox One, gdzie losy zwycięstwa ważyły się do ostatnich sekund rewanżowego starcia. Rewanżowego, bo o końcowym wyniku walki decydował zsumowany wynik z dwóch spotkań.

Polako przez cały mecz z innym zawodnikiem Jagielloni Białystok – Piterkiem – był zmuszony do odrabiania strat. Wczorajsze popołudnie przekonało nas jednak, że żaden inny zawodnik nie czuje się w tej pozycji tak dobrze, jak Gołębiewski. Ostatnia minuta dogrywki, sędzie już chwyta za gwizdek i… gol. Mistrzostwo Xbox One i awans do wielkiego finału.

Po drugiej stronie turniejowej drabinki mecz o dominację na PlayStation 4 stoczyli wspomniany Riptorek z zawodnikiem WKS-u Śląska Wrocław – Kapim98PL. Kacper dość niespodziewanie wyeliminował wczoraj z turnieju jednego z faworytów – Miłosza “milosza93” Bogdanowskiego, jednak Soszyński nie pozostawił mu złudzeń. I tak oto dostał się do ostatniej bitwy w turnieju.

A tam? Tam zobaczyliśmy bliźniaczą końcówkę do tej z finału na Xboxie. 120 minuta, Soszyński wyprowadza ostatnią akcję, Gołębiewski przejmuje piłkę. I co? I gol dla Polako. Były łzy szczęścia i łzy rozpaczy, ale co się dziwić? Rozstrzygnięcia w takim stylu zawsze przynoszą ogrom emocji. Ostatnia akcja Riptorkowi będzie się śnić po nocach, jednak wczoraj musiał uznać wyższość rywala. Zawodnik Legii Warszawa wygrał Ekstraklasa Games i został najlepszym graczem FIFA 21 w całym kraju.

Wczorajsze wyniki:

  • PS4 – Riptorek 7:5 Kapi98PL (4:2, 3:3)
  • X1 – Polako 5:4 Piterek (1:2, 4:2)
  • Wielki finał – Polako 3:1 Riptorek (2:1, 1:0)

Fot. Ekstraklasa Games

Tagi:
Ekstraklasa Games Polako riptorek
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze