HONORIS zagra na Stadionie Śląskim. NEO powalczy o powrót na V4

HONORIS zagra na Stadionie Śląskim. NEO powalczy o powrót na V4

12.09.2021, 13:10:47

HONORIS otrzymało szansę awansu na V4 Future Sports Festival. Zespół Wiktora “TaZa” Wojtasa i Filipa “NEO” Kubskiego otrzymał zaproszenie na Stadion Śląski w Chorzowie, podczas którego odbędzie się PUCHAR Narodowej Drużyny Esportu.

Przed kilkoma dniami Narodowa Drużyna Esportu ogłosiła krajowe kwalifikacje na międzynarodowe zawody V4 Future Sports Festival. Turniej zostanie rozegrany 8 października na Stadionie Śląskim w Chorzowie przy okazji Europejskiego Forum Przyszłości. Oprócz przepustki do Budapesztu w puli nagród ulokowano 40 tysięcy złotych. Na liście uczestników zobaczymy cztery formacje z polskiej czołówki.

Esports Association, a więc koordynator projektu NDE, ogłosił już pierwszą drużynę, która powalczy o zagraniczny wyjazd. Zaproszenie otwierające listę wysłano do HONORIS – zespołu Wiktora “TaZa” Wojtasa i Filipa “NEO” Kubskiego, który dzierży miano aktualnego ESL Mistrza Polski. 

Niebawem sekcja legendarnego duetu będzie mogła upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Po pierwsze – dostanie możliwość udowodnienia wartości na krajowym podwórku i zgarnięcia kolejnego tytułu. Po drugie – stanie przed okazją wyjazdu na prestiżowe zawody poza granicami kraju. A to właśnie międzynarodowe podboje umacniają przecież pozycje zespołów na esportowej scenie.

Cieszymy się, że nasze działania przynoszą efekty i możemy wspierać profesjonalny rozwój esportu w Polsce. Mimo, że esport umożliwia rywalizację online, to nic tak nie buduje jego ducha, jak turnieje podczas których zawodnicy spotykają się ze sobą na jednej scenie – mówił w dniu ogłoszenia turnieju Mateusz Pirecki, wiceprezes Stowarzyszenia Sportów Elektronicznych. 

Turniej CS:GO na Stadionie Śląskim? Czas na walkę o V4 i 40 tysięcy złotych

Teraz pozostaje nam czekać na trzy kolejne zaproszenia. Warto jednak wspomnieć, że blisko awansu na V4 Future Sports Festival jest już Wisła All in! Games Kraków, która wywalczyła miejsce w międzynarodowym turnieju kwalifikacyjnym. Ten wystartuje już 15 września i potrwa do 21 października. 

Oprócz czterech laureatów International Cupa i zwycięzców PUCHARU Narodowej Drużyny Esportu na Węgrzech zobaczymy pięć sekcji zaproszonych bezpośrednio przez organizatorów – w tym jedną węgierską, mistrzów Majstrovstvá SR 2021, a także zwycięzców 1. COOL League Season 10.

Międzynarodowe zawody LAN-owe odbywać się będą od 14 do 21 listopada w Budapeszcie. Dwanaście formacji powalczy nie tylko o prestiżowy tytuł mistrzowski, ale nagrody z puli o łącznej wartości 300 tysięcy euro. 

W przeszłości Polskę na V4 reprezentowali już gracze Virtus.pro (2018 i 2019), adwokacika (2019) i x-kom teamu (2018). Z uwagi na globalną pandemię koronawirusa edycja w 2020 roku została odwołana. Co ciekawe – TaZ nie miał okazji wziąć udziału w węgierskich rozgrywkach. Tuż przed startem pierwszej edycji został bowiem odsunięty na ławkę rezerwową VP, ustępując wówczas miejsca Michałowi „MICHOWI” Müllerowi.

Fot. HONORIS
Tagi:
Honoris Narodowa Drużyna Esportu NEO Puchar Narodowej Drużyny Esportu TaZ V4 Future Sports Festival
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze