HONORIS w wielkim finale ESL Mistrzostw Polski!

HONORIS w wielkim finale ESL Mistrzostw Polski!

15.05.2021, 20:48:02

HONORIS pierwszy raz w historii zagra o tytuł ESL Mistrza Polski. Drużyna Filipa “NEO” Kubskiego i Wiktora “TaZa” Wojtasa po niezwykle wyrównanym pojedynku półfinałowym pokonało Izako Boars.

Ponad cztery godziny, trzy mapy i dwie dogrywki potrzebowali gracze HONORIS i Izako Boars, aby rozstrzygnąć potyczkę półfinałową. Ostatecznie jednak – co prawda po przegranym Inferno, aczkolwiek zagarniętych Dust2 i Mirage’u – z triumfu cieszyli się reprezentanci organizacji współtworzonej przez Kubskiego i Wotjasa. 

HONORIS przejawiło większą dojrzałość w grze – komentował na gorąco Jakub “kuben” Gurczyński, trener MAD Lions, niegdyś szkoleniowiec i kolega z zespołu TaZa i NEO, a dziś specjalista w turniejowym studiu eksperckim.

Bezapelacyjnym bohaterem spotkania nazwać możemy oczywiście Kamila “reiko” Cegiełko, który wziął na siebie ciężar gry na każdej z map. Bilans +29 zdobytych eliminacji do oddanych fragów robi wrażenie. Tak, jak i ADR na poziomie 96.1 – podczas spotkania BO3 okraszonego dogrywkami. Wtórować w skuteczności prezentowanych zagrań próbował mu też Łukasz “azziz” Kałkowski.

Z drugiej strony indywidualnymi umiejętnościami popisywali się przede wszystkim Daniel “STOMP” Płomiński, a także Kamil “siuhy” Szkaradek. O ile na pierwszej – co ciekawe jedynej wygranej mapie – inicjatywę przejmowali raczej ich koledzy, o tyle na pozostałych otwierające eliminacje siuhego i czary snajperskie STOMPA potrafiły przytłoczyć rywali. Ostatecznie HONORIS znalazło jednak na to kontrę.

HONORIS 2:1 Izako Boars – Inferno 16:19; Dust2 16:11; Mirage 19:17

Nadchodzi więc pierwszy wielki finał HONORIS w historii ESL Mistrzostw Polski. Opowieść to niezwykle przewrotna. Wystarczy wspomnieć, że sekcja TaZa i NEO o tytuł najlepszej ekipy w kraju rywalizuje po raz pierwszy od stworzenia organizacji. Wcześniej poprzeczką nie do przejścia okazały się m.in. kwalifikacje do turnieju.

Jeśli przejście drabinki pełnej amatorów, miksów lub zespołów stawiających pierwsze kroki na scenie jest dla graczy HONORIS zbyt dużym wyczynem, czego mamy od nich oczekiwać? Skoro awans do grona dziesięciu najlepszych formacji w kraju to rzecz z natury nie do zrobienia, w jakich miejscach powinniśmy upatrywać limitów tego zespołu? Z jednej strony mowa przecież o ambicjach majorowych i podboju światowej sceny, z drugiej widzimy zagubionych chłopcówpisaliśmy pod koniec sierpnia 2020 roku.

HONORIS odpowiedziało nam w najlepszy z możliwych sposobów podczas kolejnej edycji. Wobec tego NEO, azziz, reiko oraz Grucha zagrają o swój pierwszy puchar EMP. Wcześniej złoty medal zawisł wyłącznie na szyi TaZa – raz w barwach Aristocracy, raz jako Team Kinguin.

W wielkim finale HONORIS zmierzy się z Anonymo Esports lub x-kom AGO.

Fot. Bartek Wolinski/Red Bull
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze