HONORIS: Przyjmujemy wynik z satysfakcją. Jest on odzwierciedleniem ducha fair-play

HONORIS: Przyjmujemy wynik z satysfakcją. Jest on odzwierciedleniem ducha fair-play

25.05.2021, 12:21:45

Przedstawiciele HONORIS oficjalnie odnieśli się do decyzji organizatorów ESL Mistrzostw Polski. – Zdążyliśmy już się nacieszyć tytułem wicemistrzowskim, ale bezsprzecznie Mistrzostwo Polski jest dla nas ogromnym wyróżnieniem, choć nie tak wyobrażaliśmy sobie jego zdobycie – czytamy w oficjalnym komunikacie.

O sprawie odebrania graczom x-kom AGO trofeum za ESL Mistrzostwo Polski, a następnie przeniesienia miana najlepszych na zespół HONORIS informujemy od samego rana.

Śledztwo w sprawie potencjalnego stream snipingu Jastrzębi prowadzone przez przedstawicieli ESL Polska, a także ESIC doprowadziło organizatora do nałożenia na x-kom AGO niemałej kary. Nie mówimy o upomnieniu, grzywnie pieniężnej czy powtórce meczu. Doszło bowiem do oficjalnego odebrania tytułu mistrzowskiego.

O szczegółach przeczytacie w poniższym tekście:

x-kom AGO pozbawione tytułu! HONORIS nowym mistrzem kraju

Po nieco ponad dwóch godzinach od opublikowania decyzji oficjalne stanowisko w sprawie zajęli przedstawiciele HONORIS. Oto, jak skomentowali niespodziewane zdobycie mistrzostwskiego tytułu:

Dzisiejszy dzień przyniósł zaskakującą wiadomość dla całej drużyny HONORIS. Decyzja ESL Polska, organizatora rozgrywek Mistrzostw Polski o zmianie wyniku meczu finałowego i przyznaniu naszej drużynie tytułu mistrzowskiego nie ma precedensu i jest wręcz przełomowa. To niezwykle ważny sygnał dla każdego zawodnika i fana esportu.

Przyjęliśmy rezultat meczu finałowego, rozegranego w dniu 16.05.2021 z pokorą, uznając wyższość naszego rywala na serwerze. Gdy pojawiły się pierwsze doniesienia o nieprawidłowościach zaistniałych po stronie x-kom AGO w trakcie meczu finałowego, nie komentowaliśmy ich, uznając, iż najwłaściwsze co możemy zrobić w takich okolicznościach to czekać na oficjalne stanowisko ESL Polska.

Przepisy są naszym zdaniem jasne i nie pozostawiają miejsca na dowolność interpretacji, jednakże nie zamierzaliśmy w żaden sposób prezentować naszego stanowiska, co mogłoby być odebrane jako próba nacisku.To ważne w tak młodej dyscyplinie, jaką jest esport, by od samego początku wyznaczać standardy obowiązujące wszystkich.

Trudno dzisiaj odnosić się do spekulacji związanych z szacowaniem szans, przewag naszego rywala wynikających z obecności komputera z włączonym streamem spotkania jednakże jasne dla nas jest, że zaistniała sytuacja zdecydowanie wykracza poza regulamin.

Mając na uwadze medialną burzę wokół spotkania NIP – Anonymo, która podzieliła społeczność esportową na całym świecie, nie chcieliśmy eskalować żadnych negatywnych emocji i cierpliwie poczekać na wynik oficjalnego dochodzenia.

Zwycięstwo przyznane HONORIS oznacza na pewno ogromną dbałość organizatora o ducha Fair Play organizowanych rozgrywek, zwłaszcza tak prestiżowych, jak Mistrzostwa Polski. Zdążyliśmy już się nacieszyć tytułem wicemistrzowskim, ale bezsprzecznie Mistrzostwo Polski jest dla nas ogromnym wyróżnieniem, choć nie tak wyobrażaliśmy sobie jego zdobycie. Chcielibyśmy wygrywać takie mecze bez cienia jakichkolwiek kontrowersji, ponieważ tylko wtedy medale i tytuły smakują najlepiej.

Niemniej, przyjmujemy ten wynik z satysfakcją, ponieważ jest on odzwierciedleniem regulaminu rozgrywek i ducha uczciwej, zdrowej rywalizacji.

Przed nami z pewnością niejedno spotkanie w przyszłości z drużyną x-kom AGO i wyrażamy nadzieję, że niezależnie od wyniku, każde z nich będzie pozbawione najmniejszych wątpliwości. Jesteśmy też przekonani, że dzisiejsza decyzja ESL Polska zapisze się w historii polskiego i światowego esportu jako sprawiedliwa, obiektywna i przede wszystkim respektująca zaakceptowane przez wszystkie zainteresowane strony przepisy Fair Play„.

***

Przedstawiciele x-kom AGO wciąż oficjalnie nie skomentowali decyzji organizatorów. Nadal czekamy też na komunikaty poszczególnych zawodników czy trenerów zamieszanych w całą sprawę.

Fot. HONORIS
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze