HONORIS i iHG zagrają na LAN-owych finałach PLE!

HONORIS i iHG zagrają na LAN-owych finałach PLE!

27.05.2021, 09:13:05

Znamy komplet zespołów, które wystąpią podczas LAN-owych finałów Polskiej Ligi Esportowej. Do Kinguin Esports Performance Center zjadą ostatecznie również gracze HONORIS i Illuminar Gaming.

W pierwszej kolejności bilety na zwieńczenie dziewiątego sezonu Polskiej Ligi Esportowej wywalczyli reprezentanci Izako Boars oraz MAD DOG’S PACT. O dwa ostatnie miejsca na pierwszym od półtora roku krajowym LAN-ie walczyli reprezentanci HONORIS, Wisły All in! Games Kraków, Illuminar Gaming oraz PGE Turowa Zgorzelec.

Finalnie zarówno Wisła All in! Games Kraków, jak i PGE Turów Zgorzelec wyjazd na długowiczekiwany turniej offline odłożyć muszą w czasie. Po niezwykle wyrównanym meczu Białą Gwiazdę z kwitkiem odprawiła bowiem ekipa Wiktora “TaZa” Wojtasa i Filipa “NEO” Kubskiego. PGE Turów Zgorzelec upadł natomiast pod naporem Illuminar Gaming. A właściwie byłego składu iHG, który pod sztandarem Wielkiego Oka po prostu kończy rozgrywki.

Wychodzi więc na to, że jesteśmy świadkami nietypowej powtórki z rozrywki. Podczas finałów poprzedniego sezonu w gronie czterech najlepszych sekcji widzieliśmy bowiem te same organizacje.

Mecze kwalifikacyjne:

  • Wisła All in! Games Kraków 1:2 HONORIS – Inferno 22:18; Train 13:16; Nuke 12:16
  • Illuminar Gaming 2:0 PGE Turów Zgorzelec – Mirage 16:7; Dust2 16:11

Nieźle radząca sobie na arenie międzynarodowej Wisła drugi raz z rzędu kończy więc Polską Ligę Esportową poza czołową czwórką. HONORIS natomiast wyraźnie ma apetyt na drugi spory sukces. Wystarczy wspomnieć, że ekipa TaZa świetnie poradziła sobie ostatnio w ESL Mistrzostwach Polski, finalnie kończąc wydarzenie ze złotymi medalami. Choć w wielkim finale przegrała z x-kom AGO, organizatorzy za podejrzenia stream snipingu odebrali Jastrzębiom tytuł.

Podczas finałów PLE w roli obrońców mistrzowskiego tytułu wystąpią reprezentanci MAD DOG’S PACT. To jedyna organizacja w historii cyklu, która ma na koncie dwa zgarnięte puchary. I to z rzędu! PACT okazał się bowiem najlepszą sekcją zarówno siódmego, jak i ósmego sezonu. Czy Wściekłe Psy podtrzymają dobrą passę?

Finały dziewiątego sezonu Polskiej Ligi Esportowej odbywać się będą od 28 do 30 maja w warszawskim Kinguin Esports Performance Center. Choć rywale będą wreszcie mogły spojrzeć sobie w twarze, wydarzenie zamknięte będzie dla kibiców.

x-kom AGO pozbawione tytułu! HONORIS nowym mistrzem kraju

Fot. HONORIS

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze