Homeless walczy o półfinał. Polacy dwa mecze od ważnego awansu

Homeless walczy o półfinał. Polacy dwa mecze od ważnego awansu

28.10.2020, 11:46:31

Polska scena Rainbow Six: Siege przygotowywała się na to od startu długiego, niemal półrocznego sezonu. Oto biało-czerwone Homeless podejdzie dziś do meczu ogromnej wagi. Czas na ćwierćfinał European Challenger League.

Najpierw było Polish Masters. To w zaskakujący sposób – raczej bez przypiętej im łatki faworyta – padło łupem Izako Boars. Następnie przyszła faza grupowa European Challenger League. I cóż, mimo przegranych z MnM Gaming i PENTA Sports, biało-czerwoni udowodnili, że są w stanie walczyć na arenie międzynarodowej. Francuzi, Brytyjczycy, reprezentanci Beneluksu – wszyscy musieli uznać wyższość ex-Dzików.

Nadszedł jednak moment prawdziwego sprawdzianu. W gronie ośmiu uczestników play-offów utrzymali się bowiem najlepsi z najlepszych. Każdy mecz na tym etapie zmagań jest w dodatku pojedynkiem o wszystko. Wygrywasz? Wspinasz się na wyższy poziom, zbliżając się przy tym do European League. Przegrywasz? Żegnasz się z rozgrywkami, tracąc jednocześnie szansę na lepszą przyszłość. Żaden z zespołów nie przebił się przecież do etapu pucharowego, by zadowolić się nagrodą pocieszenia w wysokości 2,5 tysiąca euro.

Łatwo jednak nie będzie. Naprzeciw Polaków stoi bowiem GAMMA GAMING – zespół obyty na międzynarodowej scenie. To on – jeszcze w barwach Defusekids i bez Panixa w składzie – osiągnął przecież półfinał ostatniego sezonu Challenger League. Drugie miejsce w Grupie A również nie wzięło się znikąd. Tylko Winstrike Team i Team Heretics były w stanie rzucić wyzwanie dzisiejszym rywalom Homeless.

Z drugiej jednak strony rywalizacja w pierwszym koszyku znacznie różniła się od zbioru Polaków. Wystarczy wspomnieć, że lider Grupy A został wyeliminowany przez Cowanna Gaming – czwartą formację Grupy B i skład pokonany przez sekcję AueRa. Być może więc nie taka GAMMA straszna, jak ją malują.

Mecze European Challenger League:

  • 17:00 – MnM Gaming vs. MACKO Esports
  • 20:00 – Homeless vs. GAMMA GAMING – TRANSMISJA

Jedno jest pewne. Choć ekipa Maksymiliana “Meksesa” Borkowskiego awansem do play-offów zasłużyła na szacunek kibiców, nie jest to jej limit. Jeszcze przed startem ECL kapitan zespołu wyraźnie podkreślał, że plan minimum wykracza poza ćwierćfinały.

– Reprezentuję  drużynę z krwi i kości – zespół, o jakim marzyłem przez całą karierę. Planem minimum jest więc wbicie się do czołowej czwórki. Celujemy jednak w awans do Ligi Europejskiej. Chcemy być pierwszym zespołem w historii Polski na najwyższym szczeblumówił Bartek “AueR” Hajma tuż po zwycięstwie Polish Masters.

Cóż, wypadałoby przecież zrewanżować się MnM Gaming za siedmiopunktową rzeź podczas ostatniego meczu grupowego. Półfinał byłby idealnym na to momentem…

Fot. Izako Boars
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze