CS:GO
Newsy

Hit transferowy za 1,3 miliona dolarów. Woxic założy koszulkę Cloud9

20.09.2020, 00:39:56

Budowa europejskiego kolosa w Cloud9 nabiera tempa. Amerykańska organizacja poinformowała wczoraj o zakontraktowaniu meziiego (nie mylić z Messim), a kiedy nasza czujność została już uśpiona, zrzucono na nas prawdziwą bombę. Na mocy transakcji wartej łącznie 1,365 miliona dolarów nowym podopiecznym projektu Henry’ego „HenryG” Greera został były snajper mousesports – Özgür „woxic” Eker. 

Na początek warto wrócić do wydarzeń sprzed 12. sezonu ESL Pro League. Wówczas to mousesports zszokowało cały świat informacją o przesunięciu swojego nominalnego snajpera na ławkę rezerwowych. W buty woxica wszedł z kolei młodziutki Aurimas „Bymas” Pipiras, a zespół od samego początku rozgrywek wykazywał świeżość i nową jakość. Pokłosiem były pierwsze symptomy wyjścia z kryzysu, a ukoronowaniem zmian stał się z kolei awans do play-offów EPL-a.

Od początku zaznaczano dobitnie, że zmiany wynikały głównie z różnic w podejściu do filozofii gry. Szybko rozwiano wątpliwości na temat toksycznych relacji pomiędzy zawodnikami czy innych plotek, które pojawiały się w internecie. Po ogłoszeniu związanym z odwołaniem Majora w Rio jasne stało się też to, że woxic długo na ławce nie posiedzi. Telefony w siedzibie mouz na pewno się rozdzwoniły.

A kiedy do tego wszystkiego doszło również ogłoszenie o budowie nowego Cloud9, które ma zawojować światową scenę, łatwo było połączyć kropki. Sam zresztą od początku podejrzewałem, że turecki snajper może znaleźć angaż właśnie w amerykańskiej organizacji, która niejednokrotnie pokazała już, że lubi sypnąć groszem.

Oczywiście moja marzenia szybko zostały zweryfikowane, bo floppy nie zdecydował się przyjąć zaproszenia do budowy nowego składu, a xyp9x ma lada moment powrócić do wyjściowej piątki Astralis. Mimo wszystko pierwszym zakontraktowanym przez C9 zawodnikiem został właśnie ALEX, a już teraz dołączył do niego woxic.

Sama transakcja jest kolejnym dużym wydatkiem. Cała wartość transferu opiewa na 1,365. miliona dolarów, więc można podejrzewać, że na mocy 3-letniego kontraktu woxic będzie zarabiać około 28. tysięcy dolarów miesięcznie. Na waciki będzie!

Fot. EPICENTER

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze