Historyczny sezon ESL Mistrzostw Polski. Trener na pokładzie każdej drużyny

Historyczny sezon ESL Mistrzostw Polski. Trener na pokładzie każdej drużyny

26.04.2020, 16:41:30

Nadchodzący sezon ESL Mistrzostw Polski należeć będzie do wyjątkowych nie tylko ze względu na specyfikę okresu. Pierwszy raz w historii cyklu we wszystkich drużynach uczestniczących w rozgrywkach obecny jest trener. W akcji zobaczymy więc aż ośmiu szkoleniowców.

Osiem zespołów, a w tym sześć drużyn zaproszonych bezpośrednio przez organizatora i dwie z poziomu kwalifikacji, przystąpi do wiosennego sezonu ESL Mistrzostw Polski. Na liście uczestników widzimy Illuminar Gaming, AVEZ Esport, x-kom AGO, Actinę PACT, Wisłę All in! Games Kraków, CLEANTmix, Izako Boars oraz Łomżę 0,0% by Cyberwolves. Po raz pierwszy od pięciu lat wszystkie składy będą miały za sobą trenerów.

W zmaganiach zobaczymy dobrze znane twarze pokroju Mariusza „Loorda” Cybulskiego (Wisła Kraków), Mikołaja „miniroxa” Michałkowa (x-kom AGO), Adriana „imd” Piepera (Illuminar Gaming), Bartosza „Hypera” Wolnego (Izako Boars) czy Vincenta „VinSa” Jozefiaka (Actina PACT). Debiut w EMP na pozycji szkoleniowców zaliczą ponadto dobrze znani scenie Jędrzej „bogdan” Rokita (AVEZ Esport) i Damian „MdN” Kisłowski (CLEANTmix). Szacunek szerokiej publiczności spróbuje zyskać natomiast Szymon „nodustry” Kościelniak (Cyberwolves), którego nie mieliśmy okazji oglądać w rozgrywkach na najwyższym poziomie krajowym.

Pięć lat i osiem edycji turnieju musiały minąć, nim scena sprofesjonalizuje się na tyle, by wszystkie zespoły z polskiej czołówki mogły pochwalić się wsparciem trenerów. Dla porównania – podczas pierwszej edycji żaden z uczestników nie zgłosił do gry szkoleniowca. W drugiej odsłonie zrobiły to tylko Team Kinguin (Loord) i PRIDE (Kuba „KubiK” Kubiak). Choć liczba ta regularnie rosła, nawet w poprzednim sezonie CLEANTmix czy Wisła Kraków nie mogły pochwalić się wsparciem sztabu z krwi i kości.

EdycjaLiczba drużynLiczba trenerów
20158
2016162
201782
2017 – Lato82
2018 – Wiosna83
2018 – Lato86
2019 – Wiosna85
2019 – Jesień86
2020 – Wiosna88

 

Przedwczesne wyciąganie wniosków byłoby wielce naiwne, aczkolwiek pewne hipotezy można postawić już przed startem zawodów. Trener w składzie nie jest równoznaczny z rywalizacją na wyższym poziomie, to oczywiście. Zdolny szkoleniowiec jest jednak w stanie przynajmniej w teorii poprawić jakość gry zespołu. Czekamy więc na sezon najbardziej ułożonej rozgrywki w historii ESL Mistrzostw Polski. Kto wie – dzięki temu być może również najbardziej zacięty?

ESL Mistrzostwa Polski wystartują w poniedziałek 27 kwietnia. Edycję zainaugurują x-kom AGO i AVEZ Esport, a także Illuminar Gaming oraz Actina PACT. Wszystkie mecze będzie można obejrzeć na antenie Polsat Games.

Fot. Łukasz Twardowski

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze