Hermes i Groenke o Patitku i potencjale sceny VALORANTA w Weszło FM

30.06.2020, 09:22:00

Powiedzmy sobie szczerze – w ostatnim tygodniu jedna wiadomość przyćmiła wszystkie pozostałe. Dziś w Weszło FM o transferze Patitka do G2 Esports, VALORANCIE jako drugim esportowym życiu, którzy mogliby zmienić branżę, porozmawiają Łukasz” Hermes” Pożyczek i Szymon Groenke.

Z jednej strony scena VALORANTA dopiero raczkuje, z drugiej ciężko byłoby znaleźć kilkumiesięczne dziecko, które robiłoby to tak szybko. Bo która gra po miesiącu od oficjalnej premiery zgromadziła tak liczne grono byłych profesjonalistów chętnych sprawdzenia się? Do tych zalicza się gość, o którym w ostatnich dniach zrobiło się głośniej niż głośno. Transfer Patryka “Patitka” Fabrowskiego do G2 Esports rozbiją na części pierwsze goście Weszło FM.

Od Patitka wręcz emanuje pewność siebie. Jedni powiedzą, że to dobrze, ale nie ma tak, że dobrze albo że niedobrze. Dobrze jednak jest mieć Fabrowskiego na pokładzie, bo ten już od zamkniętej bety gry udowadniał, że aspiruje na jedną z czołowych postaci całej sceny. Czy tak faktycznie jest? Nie zweryfikują tego żadna słowa, trzeba poczekać na pierwsze turnieje.

Kto jeszcze powinien spróbować swoich sił w VALORANCIE? Może Filip “NEO” Kubski, który testował grę jako jeden z pierwszych na świecie? Albo ktoś zupełnie nieszablonowy? Byli tacy, którzy grę odinstalowali równie szybko, co pobrali na swój komputer. Nie wszystko jest dla wszystkich, jednak znajdą się tacy, którzy dla własnego dobra powinni spróbować.

Nowy tytuł Riot Games dla większości będzie drugą esportową szansę – to pewne. Czy to źle? Jak szybko wykreuje się hierarchia wśród profesjonalistów? Czy G2 Esports faktycznie stworzy coś na wzór Ninjas in Pyjamas z początków Counter-Strike’a: Global Offensive?

Premiera audycji została zaplanowana na godzinę 15:30. Słuchać na żywo będziecie nas mogli na antenie Weszło FM.

Fot. Games Clash Masters / Michał Konkol

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze