HEET triumfatorem PLE.GG VALORANT Nations Circuit. Węgrzy lepsi od IHG

HEET triumfatorem PLE.GG VALORANT Nations Circuit. Węgrzy lepsi od IHG

07.06.2021, 11:21:47

W kiepskich nastrojach rodzimi kibice wyłączyli wczoraj transmisję po zakończeniu wielkiego finału PLE.GG Valorant Nations Circuit. Dowodzone przez Bence „DeadFoxa” Böröcza węgierskie HEET w świetnym stylu odwróciło losy serii przeciwko Illuminar Gaming i zapisało na swoim koncie triumf. 

Wielki finał PLE w FPS-ie Riot Games od początku zapowiadał się na iście krwawą jatkę. Z uwagi na bogatą przeszłość pomiędzy HEET i IHG, wszyscy oczekiwali, że na serwerze zobaczymy rzeź. I nie można zaprzeczyć, że ostateczne BO5 zagwarantowało mnóstwo emocji. Dla zawodników była to po prostu święta wojna.

Rywalizację rozpoczęła mapa Split, na której dobry start odnotowali biało-czerwoni. Sebastian „snikk” Kamiński zapowiadał przed meczem, że w przypadku triumfu wskoczy do rzeki i rzeczywiście robił wszystko, żeby doznać wodnego orzeźwienia. Premierowa arena finalnie wpadła na konto naszych rodaków, a w sercach polskich kibiców zakiełkowała ogromna nadzieja na szybkie zwycięstwo.

O tym jednak nie było mowy. Drugą mapę najnowszy nabytek HEET, Dávid „Specimen” Erdősi, rozpoczął wszak od pięciu szybkich głów. Na lodowym polu bitwy Węgrzy byli bezkonkurencyjni i choć Polacy podjęli próbę ambitnego powrotu, to ostatecznie spełzła ona na niczym.

Po krótkiej przerwie rywalizacja przeniosła się na „polski” Ascent i choć Karol „Nitro” Przedpełski i jego kompani pokazali się z naprawdę świetnej strony, grając w ataku, to defensywa pozostawiała już wiele do życzenia. Kolektyw dowodzony przez DeadFoxa zaprezentował genialny comeback i ustawił rezultat 2:1.

Dzieło zniszczenia zostało z kolei dokonane na Bindzie, gdzie Węgrzy od początku do końca kontrolowali sytuację na mapie. Za triumf w PLE HEET zainkasowało ponad dwanaście tysięcy złotych.

Fot. StarLadder / Igor Bezborodov

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze