hades, Dycha i MICHU szturmują TOP30 rankingu HLTV

hades, Dycha i MICHU szturmują TOP30 rankingu HLTV

08.06.2021, 10:11:42

Po krótkiej nieobecności do czołowej trzydziestki rankingu HLTV wrócili reprezentanci ENCE oraz Evil Geniuses. Dla Pawła “Dychy” Dychy oraz Michała “MICHA” Müllera to tylko powrót do znajomego grona, jednak Olek “hades” Miśkiewicz debiutuje w tej wąskiej czołówce.

W czubie zmiany, lecz bez zmian

W najlepszej dziesiątce zestawienia prowadzonego przez HLTV doszło do kilku dosłownie kosmetycznych zmian, jednak najważniejsze wciąż pozostaje niezmienione – na czele rankingu oglądamy reprezentantów Gambit. Wydaje się, że rosyjska paczka przesiedzi na tronie jeszcze przez jakiś czas, bowiem ich najgroźniejsi rywale z Natus Vincere odpoczywają w trakcie trwającego IEM Summer. Hobbit i spółka natomiast wciąż biją się o najwyższe laury.

Powrót ENCE i EG, debiut hadesa

No cóż, to było po prostu nieuniknione. ENCE nabiera rozpędu z każdym meczem i tylko brak udziału w tych największych turniejach zdaje się powstrzymywać ekipę dwóch Polaków przed wskoczeniem na jeszcze wyższy poziom. Jeden taki europejska mieszanka rozegra w sierpniu, jednak to i tak zbyt mało jak na skład o tak wielkim potencjale. No ale cóż – na awanse również trzeba sobie zapracować. Szczególnie, kiedy buduje się coś ze zgliszczy.

Cieszy też fakt, że kolejny wojownik znad Wisły miał przyjemność zadebiutować w tym szczególnym gronie. hades ocierał się o ten sukces grając jeszcze pod banderą Wisły All in! Games Kraków, jednak swego dopiął dopiero w barwach ENCE. Czekamy teraz na pokonywanie kolejnych barier. TOP20 kwestią czasu?

Evil Geniuses również było pewniakiem do szybkiego powrotu do TOP30 rankingu HLTV. Może i międzynarodowa paczka zwyciężyła tylko dwa mecze, ale za to jakie. W tych zaledwie dwóch zwycięstwach zawarł się bowiem triumf na dystansie całej serii przeciwko drugiej ekipie świata. Drugiej na tamtą chwilę, bowiem dziś Heroic znajdziemy już na trzeciej lokacie.

Czołowa dziesiątka rankingu HLTV:

Miejsce Drużyna Zmiana pozycji
1. Gambit
2. Natus Vincere +1
3. Heroic -1
4. G2 Esports
5. Astralis
6. mousesports
7. BIG +1
8. Virtus.pro +1
8. FURIA -2
10. NIP

 

Najlepsze polskie drużyny lub te, w których grający Polacy:

Miejsce Drużyna Zmiana pozycji
28. ENCE +4
30. Evil Geniuses +8
31. x-kom AGO +2
40. Wisła All in! Games Kraków +9
42. Anonymo Esports -2
59. Izako Boars -2
100. los kogutos
102. CLEANTmix -1
106. MAD DOG’S PACT -9
119. HONORIS +1

Fot. Wisła All in! Games Kraków / Jeremi Śpiewak

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze