Gucio nie założył Szewczyka, Nemsko przeprasza Rybsona, czyli Twitch Rivals w pigułce

03.03.2021, 17:22:15

Za nami mrożące krew w żyłach zmagania w ramach szachowego turnieju Twitch Rivals. Turnieju nietypowego, bo uczestnicy walczyli w parach, gdzie jeden pełnił funkcję mózgu operacji, a drugi zaś wykonawczą. Gucio, Dawid Czerw czy Rybson może i nie wygrali, ale wstydu na pewno nie przynieśli. 

O zwycięzcach słów kilka

Zanim przejdziemy do zachwalania niesamowitej gry Tacikiewicza i reszty biało-czerwonej kompanii, przebrnijmy przez temat najlepszych par. Zawody wygrał – no kto by się spodziewał – prowadzony przez szachowego Arcymistrza Hikaru Nakamurę Bryce “Hutch” Hutchinson. Cóż, z takimi plecami to i Gucio zakładałby każdemu przeciwnikowi szewczyki. Nie ma co jednak dyskredytować opiekuna naszego orła. Dawid Czerw poza jednym przegapionym, podstawionym hetmanem wykonał tytanową robotę i w nagrodę, poza otrzymanymi pieniędzmi należy mu się roczny zapas aspiryny. Bo tyle bólu głowy, co wczoraj z Tacikiewiczem, to zapewne nie miał od lat. Ale o tym później.

Nakamura i Hutchinson za triumf w szachowych Twitch Rivals otrzymali ponad 6 tysięcy dolarów. Para z drugiego miejsca, czyli znana i lubiana wśród polskich Twitchowników “Nemsko” oraz jej podopieczny MrLlamaSC zgarnęli na swoje konto nieco ponad cztery tysiące. Dla szachowej Mistrzyni Kobiet z 2017 roku to największa wygrana w karierze. Potęga Twitch Rivals.

Gucio & DawidCzerw

A wy którym Dawidem Czerwem dziś jesteście?

Huśtawka nastrojów, jaką polskiemu trenerowi szachowemu dostarczał Gucio, była nie do pozazdroszczenia. Rodzima dwójka mimo dziesiątego miejsca w naszych sercach jednak spisała się na medal. Tacikiewicz wielokrotnie idealnie czytał intencje swojego opiekuna i gdyby nie kilka kluczowych pomyłek, finalnie moglibyśmy oglądać go w dalszych rundach zmagań. Tylko szczęście uratowało Hikaru Nakamurę od poznania mocy słynnej już “pogoni Tacikiewicza”.

Gucio i Dawid Czerw za swoje starania zostali nagrodzeni ponad tysiącem dolarów. Dla szkoleniowca słynnego streamera to również była największa szachowa wygrana w życiu.

Rybson i fałszywe oskarżenia widzów

Nemsko to nie sześćdziesiona – zostawcie ją w spokoju. Takich oskarżeń z ust polskich “kibiców” padło wczoraj wiele, jednak wszystkie były równie niezasłużone. A całą sytuację wywołała mini-afera związana z dokładnością zagrań. Ta, według zasad, przy identycznym bilansie miała decydować o pozycji w grupie, jednak w tym przypadku doszły dodatkowe okoliczności. Wszystko przez nieprzepisowe zagranie Rybsona i jego partnera. Panie kolego grający w duecie z Nemsko, donosić jednak nie trzeba było. Kto wie – może gdyby nie to, dziś mielibyśmy Polaka na podium?

Końcowa tabela szachowego Twitch Rivals Hand & Brain:

Miejsce Zawodnicy Nagroda
1.  Hutch & GMHikaru $6,375
2.  MrLlamaSC & akaNemsko $4,250
3.  benjyfishy & gmjlh $3,500
4.  BlitzStream & Sardoche $3,250
5.  voyboy & BotezLive $3,250
6. turk & PhotoChess $2,150
7. RybsonLoL_ & GMCanty $2,050
8.  Northernilon & BotezLiveDark $2,000
9. chessbrah & CDawgVA $1,650
10.  H2P_Gucio & DawidCzerw $1,300
11.  ludwig & GMHess $1,300
12. penguingm1 & GuhRL $1,175
13. Rubius & Anna_Chess $1,000
14. GothamChess & QTCinderella $750
15. imrosen & MichelleKhare $500
16. Tangent & FMJoseHerrera $500

Kto przegapił zmagania, niech czym prędzej zmierza na kanał Gucia, który znajduje się w tym miejscu. Rywalizacja z odtworzenia sprawie tyle samo frajdy, co oglądana na żywo.

Fot. twitch.tv/H2P_Gucio

Tagi:
Dawid Czerw gucio Hikaru Nakamura Rybson Twitch Rivals
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze