Gucci x Fnatic. Luksusowa marka wchodzi w esport

25.06.2020, 11:09:09

Gucci wkroczyło w świat esportu. Luksusowa marka z Włoch rozpoczęła współpracę z międzynarodową potęgą – Fnatic. Efektem współpracy stał się inspirowany drużyną League of Legends zegarek.

Zegarek kosztuje 1350 funtów. Kupić można go wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej Gucci. Produkt charakteryzuje logo Fnatic umieszczone na tarczy, a także czarno-pomarańczowe barwy, z którymi nieodzownie kojarzymy brytyjską organizację. – Gucci Dive przenosi eklektyczną estetykę marki w świat gier. Kod archiwalny odzwierciedla zarówno inicjały Guccio Gucci, jak i hasło gry „Good Game” – pisze producent.

Produkt jest ściśle limitowany, nazwano go zresztą kolekcjonerskim.- Zegarek łączy 40 milimetrową obudowę ze stali nierdzewnej z markowym czarnym gumowym paskiem, a wskazówki i wskaźniki zegarka rozświetlają akcenty Super LumiNova. Na obudowie każdego zegarka wygrawerowano napis „Fnatic” i numer edycji limitowanej – czytamy na stronie producenta.

Współpraca objęła również film promocyjny, w którym gracze Fnatic prezentują nie tylko zegarek, ale i ubrania marki, a w międzyczasie kamera ukazuje przebitki turniejów esportowych z udziałem drużyny. W mediach społecznościowych graczy pojawiła się ponadto seria wpisów zawierająca zdjęcia zawodników z zegarkami na nadgarstkach.

To nie pierwszy romans z cyklu Gucci x Fnatic. W styczniu tego roku występujący w LEC zespół League of Legends – a w tym Oskar „Selfmade” Boderek – został zaproszony na Milan Fashion Show. Zawodnicy ubrani w odzież luksusowej marki siedzieli wówczas w pierwszym rzędzie. Pokaz swoją obecnością ubarwili ponadto Jared Leto, Andrew Garfield czy Salma Hayek.

Gracze Fnatic jako goście specjalni zaproszeni przez Gucci podczas pokazu Milan Fashion Show.

Gucci zawsze była innowacyjną marką, przekraczającą granice, podobnie jak my w Fnatic. Przełamywanie norm i otwieranie nowych możliwości w rozmowie z dziennikarzami Esports Insider mówił wówczas Craig Santicchia, Partner Development Director Fnatic.

Fot. Gucci x Fnatic

Tagi:
Fnatic Gucci
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze