GuardiaN powraca z zaświatów. Słowak wspomoże Trident

GuardiaN powraca z zaświatów. Słowak wspomoże Trident

11.06.2021, 12:02:50

Ladislav „GuardiaN” Kovács powraca na salony po długich miesiącach nieaktywności. Doświadczony snajper ze Słowacji jako stand-in wspomoże rosyjski skład Trident.

Ponowną aktywność GuradiaNa potraktować możemy niczym powrót z zaświatów. Wystarczy wspomnieć, że Kovács od FLASHPOINT 1 – a więc ponad 13 miesięcy – rozegrał zaledwie dwa mecze notowane przez HLTV.org. Jako zmiennik Sinners pojawił się w jednym pojedynku podczas BLAST Rising 2021. Miksem MBAPPEEK nie udało mu się awansować natomiast na DreamHacka Open Fall 2020.

Choć we wrześniu 2020 roku snajper ogłosił pełną bojowość gotową, zapewnienia o regularnym treningu niewiele wskórały. Ponad rok spędzony na ławce rezerwowych Natus Vincere czy niezbyt owocna pomoc Dignitas podczas pierwszego sezonu FLASHPOINT nie wyglądały jak dobra karta przetargowa do rozpoczęcia rozmów o potencjalnym transferze. Nawet jeśli po wygaśnięciu kontraktu z Na’Vi nie ograniczała go żadna kwota wykupu. Nagle więc jeden z najbardziej doświadczonych snajperów na świecie zniknął z celowników kibiców, graczy czy ekspertów.

Teraz wraca na scenę, aby z pozycji stand-ina wspomóc rosyjską formację Trident. W notowanej dziś na 56. pozycji świata zespole spotka się zresztą z Denisem “seizedem” Kostinem – kompanem, z którym od 2013 do 2017 roku spędził prawie cztery lata w Natus Vincere. Kostin do aktywnego składu Trident powrócił zresztą po okresie spędzonym na ławce rezerwowych. Na margines zepchnął tym samym Mikhaila “tricky’ego” Krutova.

Aktualny skład Trident:

  • Timur „⁠clax⁠” Sabirov
  • Aleksandr „⁠glowiing⁠” Matsievich
  • Evgeny „⁠Norwi⁠” Ermolin
  • Denis „⁠seized⁠” Kostin
  • Ladislav „GuardiaN” Kovács (stand-in)
  • Mikhail „⁠tricky⁠” Krutov (ławka rezerwowych)

Trudno powiedzieć, jak długo GuardiaN będzie wspomagał rosyjską formację i czy początkowy epizod może być preludium dłuższej przygody. – Legendarny snajper będzie reprezentował nasz tag podczas nadchodzących turniejówkrótko ogłosili włodarze organizacji. Trident z dwudziestodziewięciolatkiem w kadrze zadebiutuje podczas European Development Championship 4 w środę o 13:00. W grupie C mierzyć będą się z Copenhagen Flames, SKADE i Budapest Five.

Stary Słowak do wzięcia za darmo

Kovács to żywa legenda słowackiego esportu, która na scenie Counter-Strike: Global Offensive zapisała się przede wszystkim dzięki grze w Natus Vincere i FaZe Clanie.

Fot. EPICENTER
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze