Grupa C i amerykańskie zespoły rozpoczynają walkę w ESL Pro League
CS:GO
Newsy

Grupa C i amerykańskie zespoły rozpoczynają walkę w ESL Pro League

26.03.2020, 11:39:54

Po dniu przerwy nadszedł czas na kolejny dzień – dzień startów. W 11. sezonie ESL Pro League swoje zmagania rozpoczną dwie ekipy z grupy C – FaZe Clan oraz TYLOO, a także część formacji, które występują w amerykańskiej odsłonie ligi. W nadchodzących godzinach w akcji zobaczymy 100 Thieves, Swole Patrol, Team Liquid i MIBR.

Jak zapewne wiecie, koronawirus pokrzyżował również plany organizatorów ESL Pro League, którzy zmuszeni byli przenieść swoje zmagania do internetu i podzielić je dwa regiony. Połowa uczestników zdążyła już rozpocząć walkę, dzięki czemu poznaliśmy zwycięzców dwóch grupy – A i B. W obu przypadkach najlepsze okazały się ekipy, które na starcie przegrały swoje pojedynki. Astralis od 0:2 z Ninjas in Pyjamas wygrało z GODSENT, ENCE, Spirit i Vitality. Z kolei Natus Vincere po dwóch porażkach z North i BIG, pokonało forZe, Complexity i Fnatic. To wystarczyło, by stanąć na najwyższej lokacie w zbiorze.

Zwycięzcy grup zapewnili już sobie miejsce w drugiej fazie, gdzie zobaczymy tylko sześć formacji. Poza zdobywcami czołowych pozycji, będą to także wygrani decydujących meczów pomiędzy drużynami z miejsc 2. i 3. Dziś walkę o przybliżenie się do drugiego etapu rozpocznie zbiór C, który zainauguruje spotkanie pomiędzy FaZe Clanem a TYLOO. W tej samej grupie znaleźli się jeszcze przedstawiciele G2 Esports, mousesports, OG i Virtus.pro, którego pierwsze miesiące w nowych barwach nie napawały optymizmem. Na debiut VP w lidze będziemy musieli jednak poczekać do 30 marca. Wcześniej czekają nas inne pojedynki, a dziś większość dnia zapełnią uczestnicy amerykańskiej części ESL Pro League.

W stawce tej części rozgrywek znaleźli się: Evil Geniuses, Team Liquid, 100 Thieves, FURIA Esports, MIBR oraz Swole Patrol. W ich przypadku format zmagań wygląda nieco inaczej – dwie ekipy z czołowych lokat trafią do drabinki wygranej, zaś zdobywcy miejsc 3. i 4. wylądują w dolnym drzewku. Między czterema zespołami rozstrzygnie się więc to, kto wyląduje na szczycie podium.

Liga rozpocznie się od nie najlepszego starcia, bo zmierzą się w nim 100 Thieves i Swole Patrol. Będzie to jednak dobry mecz na rozgrzewkę przed pojedynkiem, do którego dojdzie na koniec dnia. Zagrają w nim reprezentanci Teamu Liquid i Made in Brazil. Do ostatniej wygranej FalleNa i jego kompanów z tym rywalem dossło prawie rok temu, więc Brazylijczycy mają sporo do udowodnienia. Dla przedstawicieli amerykańskiej organizacji także będzie to dość ważne spotkanie, jeśli chcą myśleć o lepszym rezultacie niż na Intel Extreme Masters w Katowicach, na którym zajęli miejsca 5-6.

Tak prezentuje się harmonogram dzisiejszych meczów:

  • 14:25 – FaZe Clan vs TYLOO
  • 18:00 – 100 Thieves vs Swole Patrol
  • 22:00 – Team Liquid vs MIBR

Fot. ESL / Bart Oerbekke