GruBy w niemieckiej organizacji. Polak w barwach cowana Gaming!

31.05.2021, 16:30:03

Dominik “GruBy” Świderski oficjalnie zasilił międzynarodowy skład cowana Gaming. Dołączył tym samym do innego Polaka – Michała “OKOLICIOUZA” Głowatego.

Już dzień po niewątpliwym sukcesie, jakim jest mistrzostwo Polskiej Ligi Esportowej w barwach ex-Illuminar Gaming, Świderski ogłosił podpisanie kontraktu z nową formacją. Dołączając do cowana Gaming, Polak rozpoczął pierwszą przygodę w międzynarodowym kolektywie. Do tej pory swoją karierę rozwijał bowiem wyłącznie w zespołach znad Wisły.

Włodarze cowana Gaming zapowiedzieli dziś trzy zmiany w składzie. Pierwszą z nich już zresztą ogłosili. GruBy wszedł bowiem w buty Lukasa “ecfNa” Kauera. – Dziękujemy niewątpliwej legendzie za jej czas włożony w budowę drużyny i życzymy samych wspaniałości w przyszłych projektach – ogłosił zarząd. – Jedna legenda odeszła, druga się pojawiła – dodali, witając Polaka.

Pozostałe zmiany nie są jeszcze oficjalnie ogłoszone. Możemy się jednak spodziewać, że Świderski rozwijać się będzie u boku innego Polaka – Michała “OKOLICIOUZA” Głowatego. Sama cowana Gaming ostatni sezon ESL Meisterschaft, a więc mistrzostw Niemiec, zakończyła w strefie 5-6. miejsca.

GruBy nowej organizacji poszukiwał od momentu niedawnego rozstania z Illuminar Gaming. Po rozstaniu z Wielkim Okiem zdołał jednak wraz z ekipą ex-iHG osiągnąć niebywały sukces. Zaledwie wczoraj Świderski i spółka zdobyli bowiem mistrzowski tytuł Polskiej Ligi Esportowej, zostawiając w tyle m.in. MAD DOG’S PACT, Izako Boars czy HONORIS.

O tym, jak miks podporządkował sobie LAN-a, czyli ex-iHG mistrzem PLE

W przeszłości GruBy reprezentował ponadto AGO Esports, Team AGG, Vexed Gaming, Team eBettle czy INSHOCK. Szczególnie mocno związany był z Jastrzębiami, w barwach spędził czas od lipca 2017 do stycznia 2021 roku.

Mam przed sobą duże wyzwanie krótko spuentował transfer Świderski.

Fot. GG League / Maciej Kołek

Tagi:
Cowana Gaming GruBy Illuminar Gaming
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze