Grand Prix F1 przeniesione na esportowe tory
Biznes
Newsy
Pozostałe

Grand Prix F1 przeniesione na esportowe tory

20.03.2020, 12:32:27

Formuła 1 radzi sobie z epidemią COVID-19, aktywnie wykorzystując możliwości esportu. Zamiast przełożonych przez rozprzestrzenianie się koronawirusa startów w czasie kryzysu zobaczymy więc nową serię wirtualnych wyścigów Grand Prix F1 Esports. Udział w wydarzeniu wezmą zawodowi kierowcy, a także goście specjalni.

Esportowe wyścigi zastąpią tymczasowo każdy z przełożonych przystanków Grand Prix, rozpoczynając cykl na wirtualnym torze w Bahrajnie. Co weekend kierowcy przenosić będą się na kolejne trasy. Inicjatywa potrwać ma do maja, aczkolwiek zostanie wydłużona w przypadku postępującej pandemii SARS-CoV-2.

W pierwszym wyścigu cyklu udział wezmą obecni kierowcy F1, a także szereg zaproszonych gwiazd, które ujawnią się we właściwym czasie. W celach bezpieczeństwa każdy z uczestników przystąpi do rozgrywki zdalnie. Grand Prix F1 Esports wykorzysta oficjalną grę komputerową F1 2019 opracowaną przez Codemasters.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy choć trochę zminimalizować straty, ogłaszając w tych nieprzewidywalnych czasach wirtualne GP F1 Esports. Mamy nadzieję, że zrekompensujemy fanom pominięcie właściwych wyścigów. Każda ważna liga sportowa na świecie w obecnej sytuacji nie jest w stanie kontynuować działania, więc jest to świetny czas, aby wykorzystać zalety esportu – ogłosił Julian Tan, dyrektor ds. wirtualnych inicjatyw i esportu w F1.

Organizatorzy podkreślają, że cykl powstał wyłącznie w celach rozrywkowych i ma zapewnić fanom F1 emocje w czasach niezwykle trudnych dla sportu tradycyjnego. Kierowcy na wirtualnych torach nie zdobędą więc punktów w rankingu mistrzostw świata.

Z racji tego, że nie każdy kierowca zawodowy zbierał doświadczenie na wirtualnych torach, ustawienia gry zostaną skonfigurowane w taki sposób, aby zniwelować różnice poziomów. Działanie samochodów, zmniejszone uszkodzenia pojazdów oraz opcjonalne hamulce przeciwblokujące wraz z kontrolą trakcji będą więc uniwersalne. Wszystko po to, aby osoby mniej zaznajomione z grą miały większe szanse.

Cieszymy się, że możemy być częścią nowej serii wirtualnych Grand Prix F1 Esports. Biorąc pod uwagę, że na całym świecie nie odbywają się wydarzenia sportowe, to wspaniałe, że oficjalna gra wideo F1® może pomóc w wypełnieniu sportowej pustki – dodał Frank Sagnier, dyrektor generalny firmy Codemasters.

Transmisję pierwszego wyścigu zaplanowano na niedzielę 22 marca o godzinie 21:00 czasu środkowoeuropejskiego.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze