Czas zagrać dla Białorusi. Polska vs. Europa w dobrej sprawie
CS:GO
Newsy
POLSKI ESPORT

Czas zagrać dla Białorusi. Polska vs. Europa w dobrej sprawie

21.09.2020, 08:35:01

Osiem sekcji CS:GO z wielu zakątków Europy już dziś zjednoczy się w geście solidarności z Białorusią. Drużyny – a w tym trzy polskie składy – staną do gry w ramach charytatywnego turnieju #GramyDlaBiałorusi.

Na liście uczestników znaleźli się ostatecznie gracze HONORIS, Actiny PACT, Illuminar Gaming, a także Sprout Michała „snatchiego” Rudzkiego i Pawła „Dychy” Dychy. Grono to uzupełnili z kolei reprezentanci Węgier z Budapest Five, przedstawiciele Portugalii z sAw, białoruska Nemiga, a także międzynarodowa mieszanka spod szyldu Endpoint.

Rozgrywki rozpoczną się dziś o 13:00 i potrwają do późnego wieczora. Sprout rozpocznie grę z Budapest Five, Illuminar Gaming zmierzy się z Endpoint, Actina PACT za pierwszego przeciwnika weźmie sAw, a HONORIS stanie naprzeciwko Nemigi Gaming. Zasady są proste. Wygrywasz mecz BO1? Lecisz do półfinału. Przegrywasz? Żegnasz się z turniejem.

Drużyny walczą o punkty w światowym rankingu, nagrody z puli 100 tysięcy złotych, a przede wszystkim o lepsze jutro na Białorusi. Zawody mają zwrócić uwagę na problem z utrzymaniem demokratycznych standardów w kraju naszych wschodnich sąsiadów. Równolegle z pojedynkami prowadzona będzie również zbiórka na rzecz Fundacji Białoruski Dom. Marka LOTTO – współorganizator wydarzenia – przekazała już wspomnianej instytucji 50 tysięcy złotych.

Harmonogram #GramyDlaBiałorusi:

  • 13:00 – Sprout vs. Budapest Five
  • 14:15 – Endpoint vs. Illuminar Gaming
  • 15:30 – Actina PACT vs. sAw
  • 16:45 – HONORIS vs. Nemiga Gaming
  • 18:00 – Półfinał #1
  • 19:15 – Półfinał #2
  • 20:30 – Wielki Finał

Przypomnijmy, że ostatnie protesty na Białorusi mają związek z wyborami prezydenckimi, po których ludzie wyszli na ulice. Doszło tam do starć z milicją, a także wielu strajków, w które zaangażowały się między innymi spółki państwowe.

Transmisja z rozgrywek prowadzona będzie w kilku językach. Polską relację znajdziecie na kanale ESPORTNOW.

Fot. HONORIS

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze