Grabara i milosz93 staną naprzeciw Hiszpanii
Newsy
POLSKI ESPORT
Pozostałe

Grabara i milosz93 staną naprzeciw Hiszpanii

12.05.2020, 13:24:50

Jeśli mało Wam esportowych emocji z udziałem piłkarzy, z pomocą przychodzą Kamil Grabara i Polski Związek Piłki Nożnej. Już dziś dojdzie bowiem do pojedynku Fify 20 pomiędzy biało-czerwonymi a Hiszpanią. Zmierzą się w nim przedstawiciele obu światów – wirtualnego i rzeczywistego.

Przed nami dwa mecze – najpierw w akcji zobaczymy profesjonalnych esportowców. Barw Polski bronić będzie Miłosz „milosz93” Bogdanowski z Legii Warszawa, czterokrotny mistrz kraju, jeden z najbardziej utytułowanych zawodników nad Wisłą. Nie będzie miał jednak łatwego rywala, bo z drugiej strony murawy pojawi się Andoni Payo, który pięć razy zdobywał tytuł mistrza Hiszpanii. Na co dzień jest przedstawicielem Atletico Madryt i Movistar Riders.

Swoje umiejętności zaprezentują też gracze, których częściej oglądamy na rzeczywistych stadionach. Biało-czerwoną koszulkę ubierze Kamil Grabara, czyli dobrze znany bramkarz, który jest wypożyczony z Liverpoolu do Huddersfield Town. Podczas panującej pandemii reprezentant kraju wielokrotnie już pokazywał swoją grę w Fifie 20, organizując charytatywne streamy na Twitchu. Z jego inicjatywy zebrano kilka tysięcy złotych na pomoc w walce z koronawirusem.  Nie od dziś wiadomo, że jest on zapalonym miłośnikiem gier, a wieczorem będzie mógł potwierdzić swoje umiejętności w starciu z Alejandro Pozo, napastnikiem RCD Mallorca, do którego jest wypożyczony z Sevilli.

Zarówno Kamil jak i Alejandro są doświadczonymi zawodnikami w grze FIFA i możemy oczekiwać ciekawego spotkania – czytamy w zapowiedzi pojedynku.

Widowisko rozpocznie się o godzinie 19:00 na kanałach Łączy nas piłka na Facebooku i YouTube, a także na kanale ŁaczyNasEfutbol na Twitchu. Za mikrofonem ponownie usiądzie legenda tego fachu – Dariusz Szpakowski.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie wielokrotnie organizowane były podobne inicjatywy. Polska rywalizowała między innymi z Finlandią, Ukrainą czy Rosją, a na wirtualnych boiskach sprawdzali się Krzysztof Piątek, Krystian Bielik, Maciej Rybus, Mateusz Klich czy Damian „Damie” Augustyniak z AS Romy.

Fot. 400mm.pl / Piotr Kucza