Golden odsunięty od Fnatic. Pomarańczowi szykują przebudowę

07.07.2021, 11:28:44

Fnatic szuka ratunku dla swojej drużyny Counter-Strike: Global Offensive. Panaceum na kiepskie wyniki mają być zmiany kadrowe. Pierwszym krokiem okazało się przesunięcie na ławkę Maikila “Goldena” Selima.

Golden przygodę z Fnatic rozpoczął w 2016 roku, kiedy zasilił skład projektu akademii. Po roku spędzonym w organizacyjnej szkółce awansował do głównej kadry, aby po chwili poprowadzić zespół do zwycięstw podczas World Electronic Sports Games 2017 i Intel Extreme Masters Katowice 2018. 

Rozbrat z Pomarańczowymi nastąpił w roku 2018. Nie był to jednak definitywny koniec wspólnej historii Selima i Fnatic. Po kilkunastu miesiącach zawirowań w Cloud9 Szwed powrócił bowiem do macierzy. Poza mistrzowskim tytułem europejskiej odsłony jedenastego sezonu ESL Pro League i triumfem na DreamHacku Masters Malmö 2019 prowadzona przez niego formacja dotarła ponadto do trzech finałów prestiżowych zawodów.

W letarg Fnatic zapadło w rozwijającej się erze pandemicznej. Rok 2021 stał się dla legendarnego klubu niezwykle problematyczny.

Ze smutkiem ogłaszam, że przenosimy Maikila z aktywnego składu CS:GO. Maikil jest z pewnością niezwykle przyjaznym i świetnym kolegą z drużyny, ale ostatnie wyniki nie spełniają standardów, jakich oczekujemy od zespołu. Dlatego chcemy napisać nowy rozdział i rozpocząć proces odbudowy pod nowym przywództwem. W najbliższej przyszłości możecie spodziewać się kolejnych wiadomości z obozu Fnatic, które zaprowadzą nas tam, gdzie nasze miejsce zaznacza Andreas Samuelsson, główny trener składu CS:GO.

Życzę Fnatic powodzenia. Dziękuję za wszystkie wspólne chwile – zawsze będę je wspominać i pielęgnować. Dziękuję wszystkim ludziom, którzy wspierali nas w dobrych i złych momentach. Teraz mam czas na przemyślenia i zbadania opcji na przyszłość – dodał z kolei Golden, żegnając się z organizacją i kibicami.

Aktualny skład Fnatic:

  • Jesper „⁠JW⁠” Wecksell
  • Freddy „⁠KRIMZ⁠” Johansson
  • Ludvig „⁠Brollan⁠” Brolin
  • Jack „⁠Jackinho⁠” Ström Mattsson
  • Andreas „⁠Samuelsson⁠” Samuelsson – trener
  • Maikil „⁠Golden⁠” Selim – ławka rezerwowych
  • Peppe „⁠Peppzor⁠” Borak – zmiennik

Nie znamy jeszcze potencjalnego zastępcy Goldena. Sam Selim dostał z kolei wolną rękę, aby rozglądać się po rynku i szukać dla siebie miejsca w innej drużynie.

Golden: Mierzymy w najwyższe cele, ale jedna czy dwie porażki nas nie złamią

Aktualnie Fnatic znajduje się na trzydziestej ósmej pozycji w światowym rankingu. To najgorszy wynik od 2016 roku, a więc pamiętnych zmian, na kanwie których powstało GODSENT.

Fot. DreamHack / Adela Sznajder
Tagi:
Fnatic Golden
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze