Giants Gaming ukarane za wykorzystywanie błędu w kwalifikacjach VCT

08.07.2021, 15:41:39

Hiszpańska organizacja Giants Gaming została ukarana przez włodarzy europejskiego VCT. Były zespół Michała „MOLSIEGO” Łąckiego z uwagi na wykorzystanie buga z kamerą Cyphera może zostać całkowicie wykluczony z rywalizacji w ramach kolejnych kwalifikacji VCT Challengers. 

Z uwagi na złamanie zasady dotyczącej wykorzystania exploitów czy bugów Vodafone Giants zostało ukarane jedną przegraną mapą podczas pierwszego kolejnego meczu w ramach kwalifikacji VCT Challengers. W rezultacie oznacza to, że jeśli odświeżony skład hiszpańskiej organizacji zostanie rozstawiony już w pierwszej rundzie drabinki, to automatycznie pożegna się z rywalizacją i szansami na wyjazd do Berlina. Jeśli jednak Giants przez premierowe BO1 przejdzie dzięki wolnemu losowi, rozpoczną BO3 od rezultatu 0:1.

Giants Gaming zostało ukarane za wykorzystanie nielegalnej kamery Cyphera na mapie Breeze w meczu przeciwko drużynie o nazwie Bref. Organizatorzy zostali poinformowani o wykroczeniu formacji i przeprowadzili dochodzenie, które potwierdziło wykorzystanie exploitów. Celowe użycie buga gry jest traktowane przez regulamin jako jedno z najpoważniejszych wykroczeń.

Fot. Vodafone Giants

Tagi:
Giants VCT
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze