GGPredict pozyskało milion dolarów na rozwój i ekspansję

GGPredict pozyskało milion dolarów na rozwój i ekspansję

14.09.2021, 15:30:35

GGPredict osiągnął kolejny sukces na esportowym rynku. Warszawski startup zebrał milion dolarów finansowania na dalszy rozwój produktów i ekspansję na rynki Stanów Zjednoczonych i Skandynawii. 

Milion dolarów mający być dla GGPredict kolejnym z motorów napędowych zebrany został podczas zakończonej właśnie rundy finansowania z udziałem ff Venture Capital (ffVC) Tech & Gaming oraz dotychczasowego inwestora TDJ Pitango. Zebrane w ten sposób fundusze mają nie tylko wpłynąć na rozwój dotychczasowej technologii. Wykorzystane zostaną również na pozyskiwanie kolejnych klientów na rynkach zagranicznych: w USA i Skandynawii. 

Decyzja o kolejnej inwestycji w sektorze esportu to dla funduszu ffVC Tech & Gaming kolejny krok przy budowie silnego portfolio spółek, w tym dynamicznie rozwijającym się ekosystemie. GGPredict zyskuje nie tylko zaufanego partnera kapitałowego, ale ma przede wszystkim mentoring i rozbudowaną sieć kontaktów w Polsce i zagranicą. Uważamy, że produkt oferowany przez spółkę jest unikalny na skalę światową, a model biznesowy obrany przez założycieli ma duże możliwości skalowania i ekspansji na kolejne rynki mówi Maciej Skarul, Partner w ffVC

GGPreditct powstało w 2019 roku z inicjatywy Przemysława Siemaszko, Mateusza Kamola i Daniela Zawadzkiego. Z do założycielskiego trio dołączył również Michał Łowigus. Ojcowie stołecznego startupu zbierali doświadczenie w firmie big data, mierząc się z problemami analiz meczów Counter-Strike: Global Offensive. Zebraną w ten sposób wiedzę, a także znajomość IT i gamingu wykorzystali, tworząc kompleksowe narzędzie mające służyć rozwojowi graczy z całego świata.

GGPredict to przede wszystkim ogromna baza danych, w której zawarte są informacje o setkach tysięcy spotkań z udziałem profesjonalnych graczy CS:GO. Na platformie znajdziemy wszelkiego rodzaju statystyki, ale też mniej oczywiste aspekty. Przykładem niech będzie model zachowania gracza, który daje większe szanse na triumf w meczu. To jednak narzędzie skierowane także do amatorów – po wrzuceniu swojego dema, otrzymają oni pełną analizę danego meczu i informację o tym, gdzie zachowali się źle, a gdzie dobrze opowiadał nam o projekcie jeszcze w maju 2020 roku, tuż przed premierą narzędzia Przemysław Siemaszko, CEO GGPredict.

Istotnie, stworzona technologia pozwala na śledzenie każdego ruchu gracza i jego decyzji w czasie rzeczywistym trwania rozgrywki. Na podstawie zebranych danych algorytm platformy analizuje przebieg meczu w ponad 250 metrykach. Te porównywane są z bazą prawie miliona rozegranych spotkań. Sztuczna inteligencja (AI) GGPredict uczy się pozytywnych i negatywnych zachowań graczy. Wszystko po to, aby móc podpowiadać jak najlepsze reakcje na konkretne sytuacje.

kuben rozpoczyna współpracę z GGPredict

W marcu 2021 roku współpracę z firmą rozpoczął Jakub Gurczyński – aktualny trener  MAD Lions i jeden z najbardziej utytułowanych przedstawicieli polskiej sceny esportowej. Obecność kubena przy GGPredict ma wzbogacić technologię maszynowego uczenia kilkunastoletnim doświadczeniem utytułowanego trenera i gracza. 

Fot. GGPredict

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze