GeT_RiGhT nie opuści IEM-u w Katowicach. Szwed wystąpi w nietypowej dla siebie roli

12.02.2021, 09:54:14

W ubiegłym roku nie miał przyjemności przywitać się z polską publiką, która go po prostu kocha. Nie tylko przez jej brak w arenie, a dlatego, że na IEM Katowice się najzwyczajniej nie dostał. Tym razem nie przepuści jednak tak ważnego punktu w kalendarzu. Choć GeT_RiGhT karierę profesjonalnego gracza CS:GO już zakończył, na transmisji i tak go zobaczymy. W roli eksperta.

Są gracze wybitni, są też tacy których nie da się nie lubić, a także ci, których nie zapomnimy nigdy. Pomyśleć, że wystarczy jeden gość ze Szwecji, aby spełnić wszystkie te pochwały. Christopher “GeT_RiGhT” Alesund co prawda odwiesił już CS-ową myszkę na kołek, jednak w całym tym świecie ostatniego słowa jeszcze nie powiedział.

Społeczność zastanawiała się, czym skandynawski bohater będzie zajmować się po zakończeniu przygody z produkcją Valve. Wiele wskazywało na przenosiny do sąsiedniego podwórka, gdzie króluje i dominuje VALORANT. Od pierwszych plotek i doniesień minęło już jednak kilka ładnych miesięcy, a konkretów na horyzoncie wciąż nie widać. Poza tym większość składów skompletowała już swoje piątki na rozpoczęty sezon, więc o angaż coraz trudniej.

***

Temat VALORANTA wypada więc odłożyć na bok, przynajmniej na tę chwilę. GeT_RiGhT nie chciał jednak siedzieć z założonymi rękami. W ubiegłym roku nie udało mu się dostać na katowicki IEM, także pojawiła się myśl, aby tegorocznych zmagań – mimo zakończonej kariery – nie przegapić. I oto jest – cały w garniaku, w roli analityka.

Co prawda będzie to specyficzny IEM Katowice, bo w jeszcze bardziej okrojonej wersji niż ten, którym emocjonowaliśmy się w ubiegłym roku. Wszystkie pojedynki zostały przeniesione do internetu, a rywalizacja straciła ten dawno niewidziany dreszczyk, jednak pula, która wynosi niemal okrągły milion dolarów, robi swoje.

Jak poradzi sobie GeT_RiGhT na nowym stanowisku? Już nie możemy doczekać się szwedzkich manier, z wymawianiem “Y” zamiast “J”. To jednak nie będzie problem, w końcu w zamian otrzymamy prawdziwą skarbnicę wiedzy przy stole analityków i zapewne niejedną anegdotę z katowickim turniejem związaną.

IEM Katowice wystartuje 18 lutego i potrwa do ostatniego dnia miesiąca – 28 lutego. 

Fot. BLAST Pro Series / Kirill Bashkirov

Tagi:
GeT_RiGhT IEM Katowice
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze