Gdy za ostatnie miejsce w turnieju płacili BitCoinem – ESPORÓWKA

07.02.2021, 01:23:00

Niemal 10 lat temu organizatorzy turnieju nagradzali najgorsze ekipy na swoich zawodach BitCoinami. “Pula to ponad 1000 dolarów” – czytamy na stronie turnieju. Rzeczywiście, 4 miliony dolarów to trochę więcej niż 1000. Zapraszamy na kolejną ESPORTÓWKĘ.

Najwyższa pula nagród tamtych lat

Pierwsze miejsce – 500 dolarów.

Drugie miejsce – 250 dolarów.

Trzecie miejsce – 150 dolarów.

Czwarte miejsce – 100 dolarów.

Miejsca od piątego do ósmego – 25 BitCoinów dla każdego.

Wtedy podział jak najbardziej sprawiedliwy, dziś zupełnie nie do pomyślenia. Organizatorzy nieświadomie rozdali około 4 miliony dolarów, choć w kwietniu, gdy zawody się rozstrzygały, jeden BitCoin równał się samotnej jednodolarówce. Już dwa miesiące później wynagrodzenie za ostatnie miejsce miało jednak większa wartość od tego za pozycję pierwszą.

Kim są dziś ci, którzy niemal dziesięć lat temu w trakcie turnieju BroodWar okazali się najgorsi? Być może milionerami ze szczęśliwym życiem? A może pogrążonymi w depresji gośćmi, którzy za nagrodę kupili sobie dwie pizze z serem?

Więcej informacji o tamtym turnieju znajdziecie w tym miejscu.

Papito jak za dawnych lat

Jeden strzał i dwa zabójstwa. Łącząc tę myśl z Jarosławem “pashaBicepsem” Jarząbkowskim od razu przypominają się apartamenty na Mirage’u i cudowny ACE z użyciem zaledwie trzech naboi broni snajperskiej. Jesteśmy jednak kilka lat później, a pasha… wciąż ma to coś.

Wisła nie tylko polska, ale też… kanadyjska?

Nietypową gafę popełnił jeden z pracowników redakcji HLTV. Jak doszło do tego, że Wisła z granic polski wypłynęła aż do Kanady? Kiedy to się stało? Tego nie wiemy, ale nasz hades to na pewno nie Warren Rettich. Jak mawiają dzisiejsze trendy – ja nie jestem hades.

Podcast na każdą okazję

Miało być wspólne oglądanie meczu, wyszła sentymentalna podróż w dawne lata. Po prostu odpalcie i posłuchajcie, bo to materiał warty każdej sekundy.

Vlogowa ofensywa

W LoL-u mamy vlogową 7more7 Pompę, a CS-owa ofensywa zrodziła powrót Wisły do tego biznesu. Co słychać u SZPERA i spółki na trwającym aktualnie bootcampie? Dzieje się wiele, zobaczcie sami.

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze