Gambit królewski, ale to nie szachy. Rosyjska ekipa krok od kolejnego sukcesu

11.04.2021, 13:16:32

Trudno oprzeć się wrażeniu, że lepszej obsady finału trzynastego sezonu ESL Pro League nie mogliśmy otrzymać. Gambit i Heroic są niepokonane od wielu spotkań, jednak dziś jedna ze stron zakończy swoją zwycięską passę. I choć na pierwszy rzut oka możnaby pomyśleć, że to finał z przypadku, to uwierzcie – lepszego Counter-Strike’a nie zobaczycie nigdzie.

Półfinałowe starcia ESL Pro League nie przyniosły żadnych cudownych scenariuszy i szalonych rozstrzygnięć. Oba spotkania zakończyły się bowiem dość spodziewanym rezultatem i zarówno w jednym, jak i w drugim zabrakło dodatkowego dreszczyka emocji. 

Gambit rywalizował wczoraj z Ninjas in Pyjamas. I choć mocno cenimy szwedzką ekipę chociażby za wcześniejszy triumf z Complexity, to w tym przypadku byliśmy realistami. Hobbit i spółka nie przegrali żadnej z ostatnich dziesięciu serii. A przecież w trakcie tej passy nie rywalizowali z przeciętniakami, a najlepszymi ekipami na świecie. I swoją formę potwierdzili wczoraj na serwerze. Pierwsze starcie bez historii, drugie na styk i wszystko stało się jasne – Gambit osiągnął drugi z rzędu finał na wielkiej imprezie. Będzie także drugi z rzędu tytuł mistrzowski?

Gambit 2:0 NiP (16:5 Inferno, 16:14 Dust2)

 Inne zdanie na ten temat mają zapewne reprezentanci Heroic, którzy zatrzymali wczoraj napędzaną wielkim triumfem nad Astralis FURIĘ. Nie była to jednak trudna sztuka, bowiem Duńczycy nawet przez moment w końcowych fazach pojedynków nie poczuli oddechu rywala na karku. 

Heroic 2:0 FURIA (16:11 Mirage, 16:10 Dust2)

Dziś wyraźnym faworytem do końcowego triumfu w 13. sezonie ESL Pro League będzie Gambit, jednak w rywalizacji dwóch ekip będących w tak wybornej formie wszystko może się wydarzyć. Jednego jesteśmy jednak pewni – skład ze wschodu Europy po ewentualnym triumfie zdobędzie szczyt światowego rankingu. A tylko przypomnimy, że średnia wieku w nim to zaledwie nieco ponad 21 lat. Można budować młodą drużynę od podstaw i liczyć na światowy sukces? Pewnie, że można. Potrzeba tylko odpowiednich do tego ludzi.

15:30 – Gambit vs Heroic (BO5)

Wielki finał ESL Pro League wraz z polskim komentarzem możecie obejrzeć na oficjalnym kanale ESL Polska w tym miejscu.

Fot. Gambit

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze