Gambit kontra SuperMassive Blaze, czyli niespodziewany finał VCT Challengers EMEA

22.08.2021, 14:23:40

O ile wczoraj rano jeszcze nikt nie wyobrażał sobie finału VCT Challengers EMEA bez Acend, o tyle ostatecznie w walce o pierwszy seed regionu EMEA na VCT Masters Berlin powalczy SuperMassive Blaze oraz Gambit Esports. Starcie nowej tureckiej potęgi z najlepszą formacją CIS zapowiada się niezwykle emocjonująco i niezwykle ciężko wskazać w nim jednoznacznego faworyta do końcowego triumfu. Początek meczu został zaplanowany na godzinę 15:00, a zmagania odbędą się w formacie BO5. 

Przed inauguracją spotkania pomiędzy Acend oraz Gambit większość ekspertów była zgodna w tym, że podopieczni austriackiej organizacji powinni po raz kolejny uporać się z Rosjanami i otrzymać szansę rewanżu z SMB, które zakończyło ich zwycięską passę. Patryk „starxo” Kopczyński i spółka rozpoczęli serię od pięknego powrotu na Ascent, jednak po szalonej końcówce naznaczonej ogromem dogrywek ostatecznie uznali wyższość przeciwników. Wszystko wskazywało na to, że międzynarodowy kolektyw odpowie na Bindzie, jednak ku zaskoczeniu gawiedzi ze zwycięstwa znów mogła się cieszyć ekipa Ayaza „nAtsa” Akhmetshina.

Podopieczni Laurynasa „Nbsa” Kisieliusa byli w stanie odpowiedzieć dopiero na Breeze, gdzie w pewnym momencie prowadzili aż 11:1. Po zmianie stron Gambit zainicjowało jeszcze ambitną próbę comebacku, ale ostatecznie Acend przypieczętowało losy trzeciej areny. Wszystko wskazywało zresztą na pełne BO5, wszak czwartym polem bitwy był Haven, którego Rosjanie nie grali od kwietnia, ale po błędach indywidualnych z jednej, jak i drugiej strony, ostatecznie to mistrzowie CIS wybuchli radościom.

Dziś przed Gambit kolejne trudne wyzwanie w postaci starcia z SuperMassive Blaze. Rozpędzona turecka armia pod batutą Merta „9999” Turny nie przegrała jeszcze żadnego meczu w VCT Challengers EMEA i rozbudziła marzenie rodzimych kibiców o awansie na VCT Masters Berlin z pierwszego europejskiego seedu. Melih „pAura” Karaduran i spółka wydają się nieznacznym faworytem, ale wszystko może po raz kolejny zależeć od siły rozpędu, gdyż obie ekipy bazują swój styl na adaptacji do ruchów rywala.

Harmonogram dzisiejszych meczów w ramach VCT Challengers EMEA: 

  • 15:00 – SuperMassive Blaze vs. Gambit Esports (BO5)

Wszystkie mecze w ramach VALORANT Champions Tour możecie oglądać na oficjalnych kanałach Polsat Games.

Fot. https://twitter.com/supmassblaze

Tagi:
Gambit Esports SuperMassive Blaze VCT Challengers EMEA VCT Masters Berlin
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze