Gambit i Liquid w playoffach ESL Pro League. FURIA i NiP w walce o ostatnie miejsce w fazie pucharowej

05.09.2021, 09:29:16

Pozostał już tylko jeden wolny bilet do fazy pucharowej czternastego sezonu ESL Pro League. Wczoraj awans zapewnili sobie reprezentanci Gambit oraz Team Liquid, a FURIA korzystająca dalej z pomocy Nicholasa „guerriego” Nogueiry zdołała ograć NiP utrzymując się tym samym w walce o playoffy. 

Dla FURII czternasty sezon ESL Pro League to wyjątkowo specyficzny turniej. Najpierw okazało się, że brazylijski kolektyw nie będzie mógł skorzystać w Counter-Strike’owej Lidze Mistrzów z usług swojego najnowszego nabytku – André „⁠dropa⁠” Abreu, a później pojawiła się informacja o pozytywnym teście na COVID-19 u mamy Lucasa „⁠hondy⁠” Cano, który w związku z tym nie przyleciał do Europy. Tym samym dobrych warunków i ostrego obozu przygotowawczego Latynosi muszą korzystać z usług swojego trenera – Nicholasa „guerriego” Nogueiry.

Wszystko to sprawiło, że FURIA do wczoraj była w stanie pokonać jedynie Team One. Krajobraz uległ jednak zmianie, gdyż pomimo niekomfortowej sytuacji kadrowej Brazylijczycy uporali się z faworyzowanym Ninjas in Pyjamas. W związku z tym wyścig o playoffy jest nadal kwestią otwartą, a możliwe scenariusze świetnie rozpisał między innymi redaktor naczelny hltv.org.

Harmonogram dzisiejszych meczów w ramach ESL Pro League: 

  • 20:00 – Gambit vs. NiP
  • 20:00 – FURIA vs. Team Liquid
  • 20:00 – Team One vs. Entropiq

Wszystkie mecze w ramach ESL Pro League możecie oglądać na oficjalnych kanałach ESL Polska.

Fot. Dream Hack / Stephanie Lindgren

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze