Gambit bezkonkurencyjne. Rosjanie z triumfem na VCT Masters Berlin

Gambit bezkonkurencyjne. Rosjanie z triumfem na VCT Masters Berlin

20.09.2021, 07:56:08

Rosjanie z Gambit Esports przypieczętowali wczoraj swój triumf w ramach VCT Masters Berlin. Najlepsze drużyna regionu EMEA w wielkim finale zmagań pokonali amerykańskie Team Envy, a najbardziej imponujące jest to, że dokonali tego bez utraty żadnej mapy. Reprezentanci regionu CIS zabezpieczyli czek na 225 tysięcy dolarów oraz kolejną przepustkę na VCT Champions dla Starego Kontynentu. 

Podobnie jak podczas VCT Masters Reykjavík zaserwowano nam co prawda zaledwie trzymapowy finał, jednak ponownie była to bardzo wyrównana i emocjonująca seria. Wszystko rozpoczęło się na Bindzie, gdzie losy spotkania ważyły się do samego końca. Do wyłonienia triumfatora potrzebne były dwie dogrywki, w których ostatecznie lepsi okazali się zawodnicy z Rosji.

Historia napisała się sama również w trakcie Havena. Do tej pory na międzykontynentalnych turniejach formacja z regionu EMEA jeszcze nigdy nie wygrała na tej mapie z reprezentantami NA. I przez długi czas wszystko wskazywało na to, że Pujan „FNS” Mehta i jego kompani będą w stanie podtrzymać tę passę i wyrównać losy serii. Piątka dowodzona przez Igora „Redgara” Vlasova zachowała jednak zimną krew i domknęła arenę 13:11.

Trzecią i tym samym ostatnią mapą był Split, na którym z wybitnej wręcz strony pokazał się cichy bohater Gambit – Timofey „Chronicle” Khromov. Gambit dzięki świetnej defensywie zamknęło starcie 13:9 i chwilę później wznieśli trofeum VCT Masters Berlin. Triumf Rosjan oznacza, że bezpośredni awans na Mistrzostwa Świata w Valorancie otrzymają srebrni medaliści z Islandii – Fnatic.

  • Gambit Esports 3:0 Team Envy (15:13 Bind, 13:11 Haven, 13:9 Split)

Fot. Colin Young-Wolff / Riot Games

Tagi:
Gambit Esports Team Envy VCT Masters Berlin
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze