Dominacja G2 i Rogue trwa w najlepsze. Pierwsze dwa miejsce na koniec sezonu LEC zaklepane?

21.02.2021, 13:29:53

Choć przed nami wciąż trzy tygodnie pełne zmagań w najlepszej europejskiej lidze League of Legends wydaje się, że dwie czołowe pozycje są już niemal zaklepane. G2 Esports i Rogue grają świetnie, a przede wszystkim stabilnie. I tego drugiego brakuje właśnie najpoważniejszych rywalom wymienionych ekip. 

EXCEL z weekendem na zero z przodu

Miały być dwa, lub co najmniej jedno zwycięstwo, a skończyło się z niechcianym zerem na liczniku zwycięstw. EXCEL przed weekendem po cichu liczyło na umocnienie pozycji w czubie tabeli LEC, w końcu w ich turniejowej rozpisce widnieli MAD Lions oraz Astralis, jednak zamiast tego drużyna Czekolada spadła do słabszej części stawki.

Tragiczna passa Misfits trwa w najgorsze

I niestety jej końca nie widać. Misfits nie potrafi pokonać przeciwników, których powinno ogrywać z palcem w nosie. Choć dziś nie jesteśmy już pewni, czy Króliki miałyby większe szanse na triumf w starciu z jakąkolwiek z ekip LEC. Jeżeli porażka z SK Gaming i bilans 3-8 nie jest zapalnikiem do sięgnięcia po kogoś z akademii, to już chyba nic tego nie wymusi.

Los chce z Fnatic grać w pokera, raz im daje, raz zabiera

I tak to się powoli żyje w tym Fnatic. W jednym tygodniu dominujesz G2 Esports, innym razem wygrywasz dwa mecze jednego dnia. Wszystko to, żeby kilka chwil później znów wrócić do wstydliwych porażek. Fnatic zakończyło tydzień bez zwycięstwa, a ich sytuacja w tabeli znów się skomplikowała. Miała być walka łeb w łeb z Rogue i G2 Esports, a zamiast tego jest ogromna strata do czołówki.

G2 i Rogue pewniakami do TOP2?

Wydaje się, że niewiele jest w stanie powstrzymać te ekipy przed zakończeniem zmagań LEC w czołowej dwójce. Wczoraj Rogue i G2 dołożyły odpowiednio triumfy nad Team Vitality i Schalke 04, dzięki czemu umocniły swoją pozycję na wierzchołku ligowej tabeli. Cudowny sen debiutującego Trymbiego trwa w najlepsze, a Jankos i spółka po prostu odklepują kolejny dzień w biurze.

Wczorajsze wyniki LEC:

  • EXCEL 0:1 Astralis
  • Misfits Gaming 0:1 SK Gaming
  • Rogue 1:0 Team Vitality
  • MAD Lions 1:0 Fnatic
  • G2 Esports 1:0 Schalke 04

Tabeli LEC po piątym tygodniu zmagań:

Miejsce Drużyna Bialns
1.  Rogue 9-2
1. G2 Esports 9-2
3. MAD Lions 7-4
4. Fnatic 6-5
4. SK Gaming 6-5
6. EXCEL 5-6
6. Schalke 04 5-6
8. Astralis 3-8
8. Misfits Gaming 3-8
10. Team Vitality 2-9

Fot. G2 Esports

Tagi:
Become Legends Czekolad Excel Fnatic G2 Esports Inspired Jankos LEC Rogue Selfmade Trymbi Vander
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze