G2 i Rogue odjeżdżają konkurencji, a Czekolad nie pokonał Humanoida

G2 i Rogue odjeżdżają konkurencji, a Czekolad nie pokonał Humanoida

20.02.2021, 15:15:27

Pojedynek, na który nie zasługujemy, zakończył się kolejnym triumfem czeskiego midlanera. Ale spokojnie, jak nie teraz, to Paweł “Czekolad” Szczepanik dopadnie Marka “Humanoida” Brázdę w fazie pucharowej LEC. Bo obie piątki pewnie do niej zmierzają. Jednak nie tak tanecznym krokiem, co G2 Esports i Rogue. Ta dwójka zaczyna odjeżdżać reszcie stawki.

Humanoid, na następnych zawodach Cię pokonam

Co prawda to nie Czech i Polak byli głównymi wirtuozami wczorajszego pojedynku MAD Lions z EXCEL, jednak dla nas te starcia zawsze będą miały tylko jedną historię. Za nami drugi w tym sezonie LEC bój Humanoida z Czekoladem. I niestety kolejny raz lepszy okazał się toplaner Lwów. Choć to za dużo powiedziane, bo główne skrzypce w grupie przeciwników naszego rodaka grał Elyoya i w dużej mierze jemu Humanoid zawdzięcza zwycięstwo nad swoją samozwańczą, budżetową wersją.

Ale spokojnie, teraz niech sobie wygrywa, Czekolad odkuje się w play-offach. A dziś zgarnie kolejne łatwe zwycięstwo, w końcu po drugiej stronie Rifta zamelduje się jego kamrat z AGO ROGUE – Zanzarah.

Fnatic jak polskie drogi – nierówne, ale potrafi zaskoczyć

Raz pozytywnie, w innym przypadku negatywnie i wczoraj byliśmy świadkami właśnie tego drugiego pokazu. Fnatic wywróciło się na najmniej wymagającej przeszkodzie w całej lidze – Team Vitality. A przecież jeszcze przed meczem żartowaliśmy, że pomarańczowo-czarni w jeden dzień potrafili wygrać więcej spotkań, niż ich przeciwnicy przez cały split. Cóż, ten artykuł niezbyt dobrze się zestarzał.

G2 i Rogue odjeżdżają stawce

Wspomniana porażka Fnatic i dwa pewne triumfy G2 Esports oraz Rogue sprawiły, że ta dwójka zaczęła oddalać się od goniącej ich stawki. Jasne, dwa zwycięstwa przewagi to niewiele, jednak należy pamiętać, że weszliśmy już w drugą część sezonu. A wymienionych ekip łatwo pokonać nie będzie. Jeszcze jedna wpadka peletonu może sprawić, że czołową dwójkę LEC na koniec sezonu zapiszemy ołówkiem w naszych zeszytach. 

Swoją drogą wczorajszy pokaz siły Łotrzyków był imponujący. Rogue wygrało tak szybko, że spóźnialskim kibicom mógł umknąć cały pojedynek. I tylko Vandera szkoda. Widmo ominięcia fazy pucharowej zagląda coraz głębiej w te urokliwe, królicze ślepia.

Wczorajsze wyniki LEC:

  • Schalke 04 0:1 SK Gaming
  • EXCEL 0:1 MAD Lions
  • Astralis 0:1 G2 Esports
  • Misfits Gaming 0:1 Rogue
  • Team Vitality 0:1 Fnatic

Harmonogram LEC na dziś:

  • 17:00 – EXCEL vs Astralis
  • 18:00 – Misfits Gaming vs SK Gaming
  • 19:00 – Rogue vs Team Vitality
  • 20:00 – MAD Lions vs Fnatic
  • 21:00 – G2 Esports vs Schalke 04

Wszystkie spotkania LEC z polskim komentarzem obejrzycie na oficjalnych kanałach Polsat Games, między innymi w tym miejscu.

Fot. AGO ROGUE / David Lee/Riot Games

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze