G2 i Gambit ostatnimi uczestnikami wiosennych finałów BLAST Premier

G2 i Gambit ostatnimi uczestnikami wiosennych finałów BLAST Premier

19.04.2021, 11:11:22

Poznaliśmy komplet uczestników wiosennych finałów BLAST Premier. Listę partycypantów ostatecznie zamknęli reprezentanci G2 Esports oraz Gambit Esports – finaliści wydarzenia z cyklu Showdown.

O dwa ostatnie bilety na wiosenne finały walczyło szesnaście formacji – wyłączając rzecz jasna grono ekip poległych już na etapach kwalifikacyjnych pokroju Fantasyexpo Cupa. Jedynym Polakiem mającym szansę na awans był Mateusz “mantuu” Wilczewski z OG. Trzeba bowiem przyznać, że grono uczestników wyglądało bardzo obiecująco.

Ostatecznie to nie wspomniane OG, Astralis, Team Liquid, Heroic, MIBR czy Team Vitality cieszyły się z awansu. Sztuka dotarcia do wielkiego finału udała się bowiem strzelcom Gambit Esports i G2 Esports – kolejno pierwszej i trzynastej formacji świata według rankingu prowadzonego przez redakcję HLTV.org.

G2 Esports po drodze z kwitkiem odprawiło Endpoint Team, OG, a w meczu o wszystko Team Spirit. Gambit Esports do parteru sprowadziło natomiast NASR Esports, FURIĘ Esports, a w momencie kulminacyjnym Heroic. Młoda kompania ze wschodu zrewanżowała się tym samym za przegrany niedawno finał ESL Pro League.

Oprócz czeków na 30 tysięcy dolarów G2 i Gambit zgarnęły cenne punkty w klasyfikacji BLAST Premier, a także zaproszenia na wiosenne finały. Drużyny dołączą tym samym do sekcji już wcześniej ogłoszonych: BIG, Complexity Gaming, Natus Vincere, Ninjas in Pyjamas, FaZe Clanu i Evil Geniuses. W grze zobaczymy więc Michała „MICHA” Müllera, który zasilił niedawno szeregi Geniuszy Zła.

Turniej odbywać się będzie od 15 do 20 czerwca. W puli nagród ulokowano 425 tysięcy dolarów, masę punktów cyklu, a także przepustkę na globalne zwieńczenie cyklu BLAST Premier. 

Fot. G2 Esports
Tagi:
BLAST Premier G2 Esports Gambit Esports
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze