G2 Esports kulawe i poturbowane, ale z awansem

28.03.2021, 13:59:02

Tylko krok dzielił nas od ogromnej sensacji w ramach play-offów wiosennego sezonu LEC. Kto bowiem spodziewał się tego, że G2 Esports napotka tak wiele przeszkód w starciu z FC Schalke 04.

Chaotyczne drafty, bezładne walki o obiekty pokroju Smoków czy Baronów, mętne bitwy drużynowe, pełne pięć map i reverse sweep wiszący w powietrzu. Tak w skrócie opisać moglibyśmy konfrontację G2 Esports i FC Schalke 04 otwierającą mecze w górnej drabince play-offów LEC. Finalnie to murowani faworyci przedarli się do półfinału rozgrywek, ale niewiele dzieliło nas od ogromnej niespodzianki na Summoner’s Rift.

Wystarczy wspomnieć, że Samuraje niemal wypuścili z rąk prowadzenie 2:0 – i to na własne życzenie. Błędy wylewały się z ich kolejnych kroków na Rifcie, co doprowadziło w efekcie do niepokojącego remisu. Kiedy jednak ich obecność w górnym drzewku fazy pucharowej zawisła na włosku, gracze G2 Esports wzięli się w garść i nie pozwolili rywalom na zanotowanie kultowego reverse sweepa.

Mimo awansu do półfinału G2 Esports odkryło wiele słabych punktów. Choć Królewsko-Niebiescy już w sezonie regularnym sprawiali Samurajom problemy, w serii BO5 faworyt był tylko jeden. Zdają sobie sprawę z tego nawet reprezentanci mistrzowskiej formacji. Marcin „Jankos” Jankowski otwarcie mówi o problemach z adaptacją do mety, a także kłopotliwych draftach. Fabian  „GrabbZ” Lohmann wspomina dalekie od ideału sparingi treningowe. Marin „Rekkles” Larsson posypał głowę popiołem, przyznając, że FC Schalke 04 lepiej podejmowało teamfighty, a także walki o kluczowe obiekty.

G2 Esports 3:2 FC Schalke 04 – 1:0; 1:0; 0:1; 0:1; 1:0

Po przegranej z G2 Esports FC Schalke 04 spadło do drabinki przegranych i o życie zagra z Fnatic Oskara „Selfmade’a” Boderka. Pomarańczowi z play-offów wyeliminowali już SK Gaming. Samuraje czekają natomiast na półfinałowego rywala. To, kto nim zostanie, wyłoni dzisiejsza konfrontacja Rogue z MAD Lions.

17:00 – Rogue vs. MAD Lions – BO5

Ten, ale także wszystkie pozostałe mecze LEC możecie oglądać na oficjalnych kanałach Polsat Games, między innymi w tym miejscu.

Fot. Riot Games / Michał Konkol

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze