Dał nam przykład MIBR, jak transfery robić mamy

14.01.2021, 11:14:28

Pamiętacie premierową odsłonę MIBR-u? Tak, tę, wokół której krążyło wiele opowieści i równie wiele kontrowersji. Tamten skład do dziś pozostaje jednak najsilniejszą odsłoną drużyny. Wczoraj z FalleNowskiej myśli technicznej skorzystała FURIA. Po odejściu Henrique “HEN1’ego” Telesa brazylijska organizacja zdecydowała się zainwestować w amerykańskiego snajpera.

Przyznajmy szczerze – nic nie zapowiadało roszad kadrowych w FURII. Bo dlaczego solidna ekipa i materiał na półfinał każdego wielkiego turnieju miałby chcieć zatrząść transferową karuzelą? Organizacja nie miała tu jednak nic do gadania. A nawet poszła jednemu ze swoich zawodników na rękę. W końcu rodzina jest najważniejsza.

A właśnie taki kierunek wybrał wspomniany Teles, który najwyraźniej stęsknił się za wspólną grą ze swoim bratem – Lucasem. Rozłąka obu Panów trwa już jakiś czas, jednak wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że to już koniec. Wraz z nimi nową brazylijską formację ma tworzyć kNgV- i jeszcze kilku innych gości. Według Baserush zatrudnieniem składu ma być zainteresowany jeden z brazylijskich gigantów futbolu – Flamengo.

Cały ten proces wytworzył lukę w składzie i to w jednym z jego najważniejszych miejsc – na pozycji snajpera. Tych na scenie bez liku i zapewne Brazylijczycy również nie mają na co narzekać, jednak FURIA udowodniła, że postęp nie jest im obcy. Zatrudnienie Amerykanina to nie tylko krok ku przełamaniu bariery językowej, ale też otwarcie furtki na jeszcze bardziej niekonwencjonalne transfery już w niedalekiej przyszłości. Do drużyny dołączył Paytyn “junior” Johnson – były reprezentant Triumhp.

***

– Od kiedy przenieśli się do Ameryki Północnej, byli moimi ulubieńcami zarówno na serwerze, jak i poza nim. Podziwiałem ich skład, czystego skilla i wspierających fanów przez długi czas. Jestem przeszczęśliwy mogąc dołączyć do tej drużyny i mam nadzieję, że sprawię, że brazylijscy kibice będą dumni napisał na swoim Twitterze Johnson.

Trudno wyobrazić sobie lepszy zastrzyk popularności, niż dołączenie do kolektywu z kraju kawy, który jest aktualnie na fali. Bez względu na rezultat tego projektu, już teraz możemy przyznać, że juniorowi angaż w FURII po prostu się opłaci. Bo grać w takim składzie, to dla 20-latka po prostu spełnienie marzeń:

  • Kaike „⁠KSCERATO⁠” Cerato
  • Yuri „⁠yuurih⁠” Santos
  • Andrei „⁠arT⁠” Piovezan
  • Vinicius „⁠VINI⁠” Figueiredo
  • Paytyn „⁠junior⁠” Johnson
  • Nicholas „⁠guerri⁠” Nogueira – trener

Amerykański snajper na debiut jednak jeszcze trochę poczeka. Przez problemy z paszportem nie może bowiem polecieć z drużyną na bootcamp do Serbii, aby wziąć udział w zbliżających się finałach BLASTA.

Fot. DreamHack / Adela Sznajder

Tagi:
FURIA junior MIBR
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze