Frenzy wejdzie w szeregi ESE Entertainment. W planach podbój globalnego rynku

Frenzy wejdzie w szeregi ESE Entertainment. W planach podbój globalnego rynku

30.09.2021, 16:06:13

ESE Entertainment Inc. ogłosiło podpisanie listu intencyjnego, na mocy którego Frenzy wejdzie w szeregi globalnej struktury spółki. Polska firma produkcyjna zajmująca się w dużej mierze esportem ma zamiar rozwijać się na rynku międzynarodowym.

Zgodnie z warunkami umowy obecne na parkiecie kanadyjskiej giełdy ESE nabędzie 100% wyemitowanych i pozostających w obrocie papierów wartościowych w kapitale Frenzy. Należy zaznaczyć, że 50% ceny zakupu zostanie zapłacona w gotówce, a pozostała część w akcjach zwykłych ESE. Istotną informacją jest również fakt, że najważniejsze osoby w spółce nadal będą prowadzić działalność Frenzy. 

Dokonując przejęcia wiodącego na rynku zespołu produkcyjnego i technologicznego Frenzy, ESE wzmocni swoją globalną propozycję i dostarczy w pełni obsługiwane rozwiązanie 360 ​​dla branży esportowej i gamingowej. ESE będzie w stanie podejmować się projektów na skalę globalną, niezależnie od wielkości, branży czy miejsca na mapie i realizować je na najwyższym światowym poziomie – komentuje Konrad Wasiela, CEO of ESE

– Ta akwizycja pozwoli nam również bezpośrednio poszerzyć nasze relacje z konglomeratem medialnym Polsat, który zapewnia nam bezprecedensową infrastrukturę. Cieszymy się, że możemy wcielić w struktury Piotra Żaka, założyciela Frenzy. Ten pomoże nam bowiem przenieść biznes na wyższy poziom i zapewni strategiczne wsparcie za pośrednictwem Grupy Polsat – kontynuuje.

Frenzy zajmuje się produkcją treści i wydarzeń skoncentrowanych głównie wokół esportu i gamingu. W ich portfolio widzimy m.in. organizację Ultraligi – mistrzostw Polski w League of Legends oraz Teamfight Tactics, a także produkcję transmisji szeregu rozgrywek od Polskiej Ligi Esportowej, przez  Polish Masters, na Ekstraklasa Games nie kończąc. Spółka aktywnie współpracuje z kanałem Polsat Games i może się pochwalić  bazą zautomatyzowanego sprzętu telewizyjnego. Ten przyczynił się choćby do powstania choćby Warsaw Shore czy KSW “Tylko Jeden”.

Z przyjemnością ogłaszam, że Frenzy podpisało list intencyjny, na mocy którego połączymy siły z ESE i przyczynimy się do rozwoju jej globalnego, spójnego ekosystemu. Zbudowaliśmy bardzo solidną markę i rozwijamy się na skalę międzynarodową. Wierzę, że dzięki połączeniu biznesowemu z ESE będziemy w stanie rosnąć jeszcze szybciej, ugruntowując swoją pozycję na dynamicznym i rosnącym rynku esportowym – dodaje Piotr Żak, założyciel i większościowy udziałowiec Frenzy.

GGPredict pozyskało milion dolarów na rozwój i ekspansję

ESE to z kolei europejska firma rozrywkowa i technologiczna zajmująca się grami i esportem. Kluczowymi projektami w jej portfolio są bez wątpienia Virtual Pitstop, WPG, ESE Gaming czy też esportowa drużyna K1CK.

Fot. Radosław Makuch / Ultraliga

Tagi:
ESE Frenzy Piotr Żak Ultraliga
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze