fox robi sobie przerwę od profesjonalnej gry

21.07.2021, 11:51:11

Ricardo „⁠fox⁠” Pacheco został na własną prośbę przeniesiony na ławkę rezerwowych portugalskiej formacji OFFSET. 34-letni zawodnik poinformował organizację, że musi uporać się z problemami natury prywatnej, przez co potrzebuje spędzić trochę czasu poza serwerem. Doświadczony snajper pozostaje pod kontraktem i w przyszłości może wrócić do wyjściowego rosteru. 

Trwająca już niemalże dwadzieścia lat kariera Ricardo „foxa” Pacheco znalazła się na nieoczekiwanym zakręcie. O ile niektórzy już od dawna przewidywali, że Portugalczyk może zakończyć swoją przygodę w Counter-Strike’u, o tyle chyba mało kto spodziewał się tego, że w wieku 34 lat zawodnik z Półwyspu Iberyjskiego zdecyduje się na przerwę, po której wciąż będzie chciał wrócić do rywalizacji w strzelance VALVE. Jak poinformował portal HLTV.org, doświadczony snajper w trakcie pauzy będzie otwarty na nowe oferty i nie zamierza zawieszać jeszcze myszki na kołku.

Najlepsze lata kariery foxa przypadają na lata 2015-2016, kiedy to występował pod banderą międzynarodowych formacji takich jak Team Kinguin, G2 Esports czy FaZe Clan. W późniejszym etapie swojej esportowej odysei stand-inował także w SK Gaming, z którym dotarł do półfinału Majora w Atlancie.

Polscy kibice kojarzą foxa przede wszystkim z etapu w polskim Team Kinguin, w którym występował wspólnie z Christopher „MUTiRiS” Fernandes. Do dziś nauczyciele historii wzdrygają się na samą myśl o dziejach tego polsko-portugalskiego kolektywu.

W ostatnich latach fox starał się budować przede wszystkim regionalne projekty złożone z portugalskich graczy. Między 2018 i 2020 rokiem dowodził on Giants Gaming, a w styczniu 2021 przeniósł się do OFFSET. Po siedmiu miesiącach wszystko wskazuje na to, że przygoda ta dobiegła jednak końca. OFFSET poinformowało, że rozpoczyna negocjacje z zawodnikami, którzy mogą zająć miejsce snajpera w wyjściowej piątce.

Aktualny skład OFFSET: 

  • Rui „⁠RIZZZ⁠” Lima
  • Filipe „⁠NOPEEJ⁠” Dias
  • Bruno „⁠shellzi⁠” Teixeira
  • Diogo „⁠snapy⁠” Rodrigues
  • Vasco „⁠vsk⁠” Santos (trener)
  • Ricardo „⁠fox⁠” Pacheco (ławka rezerwowych)

Fot. Polska Liga Esportowa

Tagi:
fox OFFSET
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze