Fnatic z międzynarodowym składem. To rewolucja w kultowym klubie

03.08.2021, 18:59:56

Po raz pierwszy od 2013 roku Fnatic nie będzie występować na scenie Counter-Strike’a w pełni szwedzkim składzie. Wraz z dołączeniem duetu Brytyjczyków kultowy zespół przekształcił się w sekcję międzynarodową.

Zaledwie dwa tygodnie temu po 2709 dniach i 1658 oficjalnych mapach rozegranych w barwach Fnatic od głównego składu odsunięto Jespera „JW” Wecksella. Przesunięcie na ławkę rezerwowych legendy organizacji to pokłosie nie tyle chwiejnych, co po prostu kiepskich wyników skandynawskiego składu na przestrzeni ostatniej połowy roku.

JW na rezerwie nie wylądował zresztą sam. Kilka tygodni wcześniej zwiastunem kadrowych zmian stała się degradacja Maikila „⁠Goldena⁠” Selima. Zdecydowane ruchy personalne czarno na białym pokazały, że w szeregach Pomarańczowo-Czarnych szykuje się rewolucja.

Dziś potwierdziły się zresztą plotki o stworzeniu w szeregach Fnatic składu międzynarodowego. Wszystko za sprawą sprowadzenia do zespołu duetu reprezentującego ostatnio Cloud9:  Alexa „⁠ALEXa⁠” McMeekina i Williama „⁠meziiego⁠” Merrimana. Brytyjczycy uzupełnili tym samym szwedzki rdzeń, a drużyna oficjalnie rozpoczęła komunikację po angielsku.

–  Mamy ogromny szacunek i podziw dla szwedzkiej sceny CS:GO, jednak czuliśmy, że międzynarodowy skład zapewni nam o wiele więcej opcji i większą elastyczność na przyszłość. Naszym pierwszym wyzwaniem po zdaniu sobie z tego sprawy było znalezienie doświadczonego i oddanego IGL, który podzieliłby naszą wizję tego, jak najlepiej odnieść sukces we współczesnej erze CS powiedział  Andreas Samuelsson, a więc trener składu, w oficjalnym komunikacie wystosowanym przez Fnatic.

Jestem zaszczycony, że mogę reprezentować tak legendarny zespół. Mam ogromny szacunek do spuścizny, jaką stworzyły tutaj poprzednie zespoły. Zdaję sobie sprawę z tego, w czyje buty wchodzę. Nie mogę się doczekać współpracy z Fnatic, aby rozwijać wydajność zespołu zarówno na serwerze, jak i poza nim – zaznaczył nowy kapitan sekcji, Alex „⁠ALEX⁠” McMeekin.

ALEX i mezii wspólnie reprezentowali Cloud9 na przełomie 2020 i 2021 roku. Szumnie zapowiadany projekt, który miał zredefiniować pojęcie tworzenia składów CS:GO, w istocie okazał się jedynie kolosem na glinianych nogach. Po serii niezadowalających występów amerykańska organizacja zamknęła sekcję CS:GO, wystawiając wszystkich graczy na listę transferową.

Ile kasy roztrwoniło Cloud9? Najbardziej nieopłacalny biznes ostatnich lat

Merriman do aktywnej gry powrócił w kwietniu bieżącego roku, zasilając kadrę Endpoint. I ponownie zaczął zwracać na siebie uwagę międzynarodowych skautów. – Jestem podekscytowany, że wreszcie mogę ogłosić dołączenie do rodziny Fnatic! Wiele osiągnąłem z chłopcami z Endpoint i życzę im wszystkiego najlepszego! – pożegnał się z byłą drużyną mezii. ALEX po nieudanej przygodzie z Cloud9 pozostał natomiast nieaktywny.

Skład Fnatic:

  • Freddy „⁠KRIMZ⁠” Johansson
  • Ludvig „⁠Brollan⁠” Brolin
  • Jack „⁠Jackinho⁠” Ström Mattsson
  • Alex „⁠ALEX⁠” McMeekin
  • William „⁠mezii⁠” Merriman
  • Andreas „⁠Samuelsson⁠” Samuelsson (trener)

  • Jesper „⁠JW⁠” Wecksell (rezerwa)
  • Maikil „⁠Golden⁠” Selim (rezerwa)

Chcę wrócić do wygrywania w Fnatic i dam z siebie wszystko, aby to zrobić – kończy świeżo upieczony lider brytyjskiej organizacji.

Fot. EPICENTER

Tagi:
ALEX Fnatic mezii
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze