Niepewne Fnatic czy szalone Schalke? Selfmade i spółka przed trudnym wyzwaniem w LEC

Niepewne Fnatic czy szalone Schalke? Selfmade i spółka przed trudnym wyzwaniem w LEC

02.04.2021, 11:19:32

W teorii bez zastanowienia powinniśmy odpowiedzieć, że sufit Fnatic nie znajduje się zbyt wysoko. Coś jak w baśniowej chatce skrzatów, w końcu pomarańczowo-czarni przez cały sezon zawodzili. Na konto Oskara “Selfmade’a” Boderka i spółki wpadło już jednak pierwsze pucharowe zwycięstwo i wiele wskazuje, że dzisiejsza bitwa z Schalke 04 skończy się podobnym rezultatem.

Przebudzenie Fnatic?

Forma i cała otoczka w trakcie fazy grupowej wokół pomarańczowo-czarnych wskazywała, że ich przygoda z play-offami nie potrwa specjalnie długo. To samo można było jednak powiedzieć o K1ck, które w piątym sezonie Alior Bank Ultraligi rozpoczęło grę na poważnie dopiero w najważniejszym momencie. I dotarło aż do wielkiego finału.

Czy zatem twierdzimy, że Fnatic to materiał na wielki finał LEC? W żadnym wypadku, jednak dość pewny triumf nad SK Gaming w trakcie zeszłotygodniowych zmagań pozwala myśleć, że scenariusz ten nie jest nieprawdopodobny. Selfmade i kompania mają przed sobą jeszcze wiele przeszkód, a pierwsza z nich może równie dobrze pogrzebać wszystkie nadzieje.

Schalke krok od sensacji

Chyba wszyscy dokładnie pamiętamy ostatnią sobotę i wieczorną wojnę G2 Esports z Schalke 04. Marcin “Jankos” Jankowski i spółka już świętowali szybki triumf, kiedy to niemiecka banda wróciła do gry. I otarła się o sensacyjny “reverse sweep”. Urządzić w taki sposób najlepszą drużynę na Starym Kontynencie? To byłoby coś. Dwie wygrane mapy to jednak i tak spora przestroga dla Fnatic. Ich dzisiejsi przeciwnicy wykorzystają każdy błąd.

Co zatem zadecyduje? Doświadczenie w wielkiej grze, którego więcej jest w zespole Fnatic. Nie mamy jednak wątpliwości, że piątkowy wieczór warto spędzić z najlepszą europejską ligą League of Legends.

18:00 – Fnatic vs Schalke 04

Wszystkie mecze LEC wraz z polskim komentarzem możecie oglądać na oficjalnych kanałach Polsat Games, między innymi w tym miejscu. Kulturalnie przypominamy, że całość odbywa się na LAN-ie, a to tylko kolejny z powodów, aby nie przegapić tego widowiska.

Fot. Michał Konkol / Riot Games

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze