Fnatic nie tylko szwedzkie. Organizacja zaprezentowała międzynarodowy skład akademii

20.07.2021, 10:38:50

Powstanie akademii Fnatic było nieuniknione. Od dłuższego czasu wiedzieliśmy bowiem o angażu drużyny zwanej Fnatic Rising w lidze akademii, która wczoraj miała swoją inaugurację. Wczoraj poznaliśmy także skład ostatniego z uczestników. W drużynie znajdziemy czterech nastolatków i… jednego dwudziesto cztero latka.

– Naszym celem jest funkcjonowanie w formie ujednoliconej struktury pomiędzy zarówno głównym składem, jak i akademią. To pozwoliłoby na sprawny transfer informacji i doświadczenia pomiędzy tymi ekipami – twierdzi Andres “Samuelsson” Samuelsson. Ten niegdyś pełnił rolę szkoleniowca pierwszej drużyny, jednak po dłuższym okresie mniej zadowalających rezultatów został od niej odsunięty. Dziś pełni rolę Team Directora we Fnatic.

Kto zagra w akademii podlegającej brytyjskiej organizacji? W pierwszym składzie znalazło się miejsce dla dwóch Szwedów, którzy nie tak dawno byli jeszcze związani z głównym składem. Oczywiście nie mieli przyjemności reprezentować wyjściowej piątki, jednak rola rezerwowego czy analityka to już dość istotny wpis w CV.

Reszta formacji to już jednak istny międzynarodowy miszmasz. W drużynie znajdziemy bowiem Rumuna, Niemca i Portugalczyka. Zawodnicy będą zatem komunikować się w języku angielskim, a pierwsze efekty współpracy… już zobaczyliśmy. I musimy przyznać, że byliśmy pozytywnie zaskoczeni. Co prawda Fnatic Rising przegrało z mouz NXT, jednak postawiło opór, którego nie oczekiwaliśmy.

Skład Fnatic Rising wygląda następująco:

  • Peppe “Peppzor” Borak
  • Kevin “Kevve” Bohlin
  • Francisco “kst” Fragoso
  • Iulian “regali” Harjău
  • David “prosus” Hesse

Fot. Fnatic

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze